Strona główna

Kamienica przy Jeziornej w użyczenie

Kamienica przy Jeziornej w użyczenie

2012-11-09 14:52:43  |  tekst i fot. je

Starania władz miasta i klubu MKS Chojniczanka o pozyskanie budynku po Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Jeziornej zbliżają się do pozytywnego finału. Jest zgoda starosty Stanisława Skai na bezpłatne użyczenie tego obiektu.

Od momentu przeprowadzki poradni do kompleksu przy ul. Piłsudskiego, gdzie jest Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowe, Starostwo Powiatowe bezskutecznie próbowało sprzedać nieruchomość przy ul. Jeziornej. Równolegle czyniło zabiegi, by przekonać władze miasta do zamiany tego budynku na salkę gimnastyczną przy ul. Grunwaldzkiej. Była ona do końca roku szkolnego 2011/2012 wykorzystywana przez młodzież z Zespołu Szkół przy ul. Nowe Miasto. Powiat miał zamiar przekazać ją w użytkowanie Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z ul. Sukienników. Burmistrz Arseniusz Finster zdecydował jednak o użyczeniu salki Wspólnocie Szkół Katolickich, położonej także przy ul. Grunwaldzkiej.

Okazuje się jednak, że wkrótce, o ile Rada Powiatu Chojnickiego zaakceptuje porozumienie z miastem Chojnice, kamienica przy ul. Jeziornej będzie mogła być wykorzystywana przez klub Chojniczanka. – Zadeklarowaliśmy we wniosku do starostwa, że będziemy ten obiekt wykorzystywać na cele społeczne. Swoją siedzibę miałby tam klub Chojniczanka. Mieściłoby się tam Centrum Dowodzenia dla policji i służb ochrony, a także centrum monitoringu. Prosimy o okres 15 lat bezpłatnego użyczenia, ale zapewne skończy się to na 10 latach. Wszystkie ulepszenia, które będziemy realizować w tym budynku, zostaną w przyszłości rozliczone – poinformował dziś (9.11) burmistrz Arseniusz Finster.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl