Kolejne medale pływaków z 'trójki'

2012-11-02 10:02:31  |  j.j.

Udanie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 zakończyły się ogólnopolskie zawody
pływackie w Brodnicy. Pływacy klas sportowych – II d, II e - z imprezy wrócili z trzema medalami i siedmioma wyróżnieniami. – Wyniki naszych pływaków to tylko dowód na to jakim dobrym pomysłem było utworzenie tych klas – mówi dyrektor chojnickiej „trójki” Karol Kołyszko.

Dla uczniów klas sportowych chojnickiej „trójki” zawody w Brodnicy były trzecim startem w imprezie tego typu. W kwietniu najmłodsi pływacy startowali w zawodach w Kołobrzegu, skąd przywieźli cztery medale i sześć wyróżnień za miejsca 4-6. W maju brali udział w miejskich zawodach w Chojnicach, gdzie wywalczyli osiem krążków. Tym razem 10 zawodników udało się do Brodnicy na ogólnopolskie zawody pływackie „Nadzieje Olimpijskie”. Start w tej imprezie bez wątpienia był dla nich najtrudniejszym sprawdzianem w ich krótkiej karierze. W zawodach wystartowało 331 pływaków z 18 klubów Polski.

Pływacy rocznika 2004 i 2005 w Brodnicy startowali w trzech stylach pływackich na dystansie 25 m: 25 m stylem dowolnym, 25 m stylem klasycznym i 25 m stylem grzbietowym. Z Brodnicy przywieźli trzy medale. Złoto na dystansie 25 m stylem grzbietowym w rywalizacji rocznika 2005 wywalczył Mateusz Meyer. Brąz w tym samym wyścigu zdobył Fabian Kozek. Mateusz i Fabian zdobyli również wyróżnienia. W wyścigu na dystansie 25 m stylem dowolnym Mateusz zajął czwarte, a Fabian piąte miejsce. Brązowy medal w rywalizacji dziewcząt 8 – letnich wywalczyła Aleksandra Mindak na dystansie 25 m stylem klasycznym. Ponadto wyróżnieni za miejsca 4-6 zostali: Alina Miszczuk, Wiktoria Pawlak, Aleksandra Gliszczyńska.

- Klasy z nauką pływania działają w naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego. Dzieci uczęszczają na basen trzy razy w tygodniu. Nasza współpraca z Parkiem Wodnym układa się wzorcowo, czego skutkiem są osiągnięcia naszych małych pociech – mówi dyrektor szkoły Karol Kołyszko. - Jak na razie z każdej imprezy pływackiej, w której nasi pływacy wzięli udział, przywieźli medale. Świadczy to o tym, że tworzenie tych klas to był naprawdę bardzo dobry pomysł – dodaje dyrektor szkoły. Młodym pływakom serdecznie gratulujemy!