Zebrali niespełna 1600 zł

2012-10-22 13:19:00  |  Tekst i fot: Ł.R.

W niedzielę (21.10) na stadionie miejskim Chojniczanki zorganizowano mecz charytatywny, którego celem była zbiórka pieniędzy na działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach. W placówce tej atkualnie przebywa mieszkanka Chojnic Agatka Warsińska.

Na murawie pojawili się znani chojniczanie, wśród których byli samorządowcy, księża, policjanci, dziennikarze, lekarze, osoby związane z Chojniczanką. Podzielili się na dwa zespoły: "Białe Rekiny” oraz "Tęczowe Tygrysy”. Spotkanie rozegrano systemem 2x30 minut. W pierwszej połowie jedyną bramkę w meczu zdobył Józef Kowalski. Po zmianie stron stan meczu wyrównał Sławomir Czarnecki, strzelając gola kontaktowego. Kilka minut później "samobója” strzelił obecny trener Chojniczanki Mariusz Pawlak, który ratując swój zespół przed utratą gola, skierował piłkę do własnej bramki. Warto tutaj nadmienić, że jeszcze przed utratą bramki, karnego dla drużyny "Białych Rekinów” zmarnował burmistrz Arseniusz Finster, który nie trafił w światło bramki. W końcowych sekundach meczu ponownie dał znać o swoich piłkarskich możliwościach Józef Kowalski, który doprowadził do wyrównania. W konkursie rzutów karnych padł remis 4:4 i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

- W sumie zebraliśmy 1585 złotych i 88 groszy - podsmumowuje całą akcję zadowolony ksiądz Tomasz Mońko.

Link do YouTube

"Białe Rekiny": Arseniusz Finster, Witold Armada, Mariusz Paluch, Arkadiusz Pankau, Aleksander Knitter, Ks. Krzysztof Piątkiewicz, Józef Kowalski, Marek Wirkus, Grzegorz Sząszor, Bogdan Stryszyk, Piotr Łuszczak, Janusz Fabich, Włodzimierz Megger, ks. Tomasz Mońko, Mariusz Pawlak, Marcin Łangowski, Janusz Kozioł.

"Tęczowe tygrysy" grali: Leszek Bonna, Sławomir Czarnecki, Marek Szczepański, Józef Kołak, Leszek Szank, Arkadiusz Szreder, Wojciech Libera, Artur Skiba, Bogdan Babiński, Marek Szank, Roman Guzelak, Krzysztof Król, Maciej Chrzonowski, Mariusz Adamczyk.