Strona główna

Specjalna świętowała na wesoło!

Specjalna świętowała na wesoło!

2012-10-13 20:21:44  |  Tekst Beata Szopinska, fot. Marzena Janikowska

W piątek, 12 października br. w Zespole Szkół Specjalnych w Chojnicach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Udział w niej wzięli: dyrekcja szkoły, zaproszenie goście – emerytowani nauczyciele oraz byli pracownicy szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi ZSS w Chojnicach oraz uczniowie: gimnazjaliści, aktorzy kółka teatralnego, a także szkolny zespół muzyczny „Urwis Band”.

Przybyli goście – zostali obdarowani kwiatami oraz słodkimi podarunkami przygotowanymi przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, działającej od 2011 roku przy ZSS w Chojnicach, pod opieką Bożeny Kanabaji, Haliny Łepek oraz Lucyny Muchy.

Uczniowie gimnazjum wcielili się w rolę nauczycieli podczas przerwy w pokoju nauczycielskim w scence pt. „Duża przerwa”, w reżyserii nauczycielek z Samorządu Uczniowskiego gimnazjum: Edyty Figury, Beaty Leszczyńskiej, Marzeny Janikowskiej, Beaty Klóskowskiej oraz Beaty Szopinskiej, która w tym roku koordynowała całe to przedsięwzięcie. Aktorzy szkolnego kółka teatralnego, pod opieką pań Iwony Kubiszewskiej i Agnieszki Czarnowskiej, wystąpili w inscenizacji pt. „Rzepka”, na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Oprawę muzyczną podczas akademii przygotowali nauczyciele muzyki: Edyta Wąchała i Tomasz Klaman wraz z zespołem „Urwis Band”. Zarówno licznie zgromadzeni widzowie, jak i sami występujący świetnie się bawili – program pokazywał bowiem „chleb powszedni” nauczycieli w nieco krzywym zwierciadle i z dużym przymrużeniem oka.

Po zakończeniu uroczystości dyrektor ZSS w Chojnicach, pani Barbara Biesek, wręczyła „Nagrody dyrektora” wybranym przez siebie nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud, poświęcenie i oddanie pracy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl