Strona główna

Dyskutowali o współpracy z NGO i partnerstwie

Dyskutowali o współpracy z NGO i partnerstwie

2012-09-25 10:18:35  |  ch24, fot. ms

Podczas kolejnego wydania Bez Montażu jego uczestnicy najwięcej czasu poświęcili na omówienie sposobów stosowanych przez lokalne samorządy na promocję projektów współpracy na 2013 rok z organizacjami pozarządowymi.

Zgodnie z przyjętą po letnich wakacjach konwencją, w naszej redakcji co dwa tygodnie spotykamy się z zaproszonymi gośćmi w programie Bez Montażu. Zaproszenie przyjęli – Mariusz Brunka z Fundacji im. Marcina Fuhrmanna, Krzysztof Haliżak z Kongresu Nowej Prawicy oraz wiceburmistrz Edward Pietrzyk z Programu 2014. Moderatorem dyskusji był Jerzy Erdman. Trwała łącznie 50 minut.

Link do YouTube

Link do Mp3 (Całość dyskusji w Bez Montażu)

Pierwszym tematem dyskusji był rozpoczęty przez starostwo powiatowe i urząd miejski proces konsultacji z organizacjami pozarządowymi projektów przyszłorocznego programu współpracy z nimi. Nasi goście zajęli się nie tylko ich zawartością, ale i porównali sposób informowania o nich przez obydwa samorządy. Jak zauważył Jerzy Erdman, starostwo dało dwa razy więcej czasu na to niż ratusz; poinformowało o tym na głównej stronie swej witryny, urząd miejski nie; pracownica urzędu powiatowego na początku konsultacji z organizacjami pozarządowymi powiadomiła je o tym fakcie. Pracownik ratusza odpowiedzialny za to ograniczył się do umieszczenia projektu programu w dziale „Konsultacje” miejskiej witryny.

Link do Mp3 (O projektach programów współpracy samorządów z NGO)

W związku z tym, że wrzesień i początek października jest bogaty w wyjazdy miejskich delegacji do partnerskich miast w Niemczech, Ukrainie i Białorusi, uczestnicy programu spróbowali podsumować dotychczasowe efekty współpracy. Podawane były także recepty na jej rozwój.

Link do Mp3 (O partnerstwie miast)

Ostatnim tematem Bez Montażu była sprawa poruszana niedawno na portalu w tekście „Jak odchudzić szkolne tornistry”. Zastanawialiśmy się, czy zakup indywidualnych szafek dla uczniów jest najlepszym sposobem na ulżenie ich kręgosłupom.

Link do Mp3 (O indywidualnych szafkach dla uczniów miejskich szkół)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl