Strona główna

Nieprzetarty Szlak po raz kolejny w Funce

Nieprzetarty Szlak po raz kolejny w Funce

2012-09-22 10:53:00  |  Ł.R.

Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce było gospodarzem 46. Zlotu Drużyn Harcerskich "Nieprzetartego Szlaku" Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP.

- Nieprzetarty Szlak skupia dzieci niepełnosprawne, niedostosowane społecznie, są również wychowankowie zakładu poprawczego, z ośrodka szkolno-wychowawczego dla niesłyszących i niedosłyszących. Na terenie HCCE w Funce przebywała grupa 187 dzieci i młodzież z m.in z:  Kołdrąbia, Świecia, Inowrocławia, Szubina i nie tylko - mówi koordynator programu Dorota Sucharska.

Przez cały pobyt wszyscy uczestnicy korzystali z bogatej oferty HCCE w Funce. Wśród atrakcji wszystkich form edukacji ekologicznej wymienić należy chociażby: warsztaty ceramiczne, rzeźbiarskie, zajęcia terenowe z ornitologii, czy wreszcie własnoręczne wykonywanie ozdób z makramy. Oprócz tego opiekunowie zorganizowali również karaoke, wspólne ognisko i dyskotekę. Uczestnicy mogli skorzystać z kąpieli w Parku Wodnym w Chojnicach. Kolejną atrakcją, jaką zafundowano podczas zlotu, były "Ekonomiczne Gry Uliczne", których głównym pomysłodawcą był Narodowy Bank Polski. Tutaj dzieci (w tym dzieci niedowidzące) uczyły rozpoznawać się waluty zarówno polskie, jak i europejskie. Nie lada zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji z wydziału prewencji. Można było przywdziać całe umundurowanie czy też założyć kask. Uczestnicy obozu zapoznali się z tajnikami kynoterapii, czyli terapii z udziałem wyszkolonego psa. Najważniejsze podczas całego przedsięwzięcia są walka ze swoimi słabościami, wspólna zabawa, integracja, niezapomnianie chwile oraz uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników tegorocznego zjadu.

Głównym organizatorem imprezy jest Kujawsko-Pomorska Komenda Chorągwi w Bydgoszczy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl