Strona główna

Z drogowymi zastrzeżeniami do starosty

Z drogowymi zastrzeżeniami do starosty

2012-09-19 15:16:21  |  Tekst i fot. mz

Zakaz zatrzymywania się po lewej stronie od miasta na odcinku ulicy Angowickiej to pomysł miejskich rajców z Komisji Komunalnej, który przedłożony ma zostać zarządcy drogi, czyli staroście. Radni domagają się też postawienia barierek zabezpieczających przy SP 3. W sprawach bieżących dziś (19.09) podczas obrad komisji zgłaszano m.in. te problemy.

 

- Dziś między 7 a 9 praktycznie nie było można z Brzozowej w Angowicką skręcić. Stał tam sznur samochodów zaparkowanych, przypuszczam, że nawet 12. Jak dwa auta zjechały w Angowicką na zielonym, to kolejne stały na skrzyżowaniu na czerwonym, blokując drogę – opisywał radny Józef Skiba. - Nie wiem dlaczego Komisja ds. Oznakowania tak bardzo się upiera by nie postawić tam zakazu zatrzymywania się. Czy musi dojść do tragedii? – pytał podczas obrad komisji.

Kwestię rozpatrywano już wcześniej. Wtedy radna Maria Błoniarz-Górna była przeciw zakazowi, teraz bije się w pierś i zdanie zmienia. - Relaks kupił dużą szwalnię przy tej ulicy. Oni nie mają parkingu. Będą parkować przy ulicy i będzie cała zablokowana. 200 ludzi ma tam pracować – mówiła radna.

Wszyscy radni byli zgodni, że zakaz zatrzymywania koniecznie musi zostać wprowadzony. Choć wcześniej Komisja ds. Oznakowania zaopiniowała pomysł negatywnie, to decyzja należy do zarządcy drogi, czyli starosty. Komisja Komunalna zobowiązała burmistrza do wystąpienia ze stanowczym wnioskiem do starosty.

Członkowie komisji domagają się też postawienia barierek przy Szkole Podstawowej nr 3. Ta kwestia również leży w gestii starostwa powiatowego. - Z uporem maniaka zarządca drogi nie zgadza się na to, by były barierki uniemożliwiające wtargnięcie na jezdnię od strony SP 3. Zwróćcie uwagę, że po drugiej stronie, gdzie jest młodzież dorosła, przy ZSKP, są te barierki. A tam gdzie małe dzieci, to ich nie ma. Jakimś tam rozwiązaniem miały być krzaczki nasadzone – mówił przewodniczący Komisji Komunalnej Antoni Szlanga. Zobowiązał on wydział komunalny ratusza o wystosowanie pisma do starosty, w którym stanowczo będzie się domagać przywrócenia barierek. - To w ogóle nie podlega dyskusji, my musimy dbać o bezpieczeństwo najmłodszych – dodał radny Stanisław Kowalik.

ul. Angowicka (zdj. z 19.09.2012 r.)

ul. Dworcowa

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl