Strona główna

Kto kandydatem na burmistrza?

Kto kandydatem na burmistrza?

2012-08-08 12:19:30  |  tekst je, fot. archiwum

Do kolejnych wyborów na burmistrza Chojnic pozostały dwa lata, ale już padają deklaracje o kandydowaniu w nich. Niedawno kolejny raz złożył ją Arseniusz Finster.

Uczynił to na prośbę … Mariusza Janika z Charzyków. Jedno z kierowanych przez niego zapytań dotyczyło właśnie sprawy wyborów w 2014 roku. O jego treści poinformował burmistrz na piątkowej (3.08) konferencji prasowej. Na pytanie, czy po zakończeniu piastowania funkcji burmistrza, będzie ubiegał się ponownie o to stanowisko, Arseniusz Finster odpowiedział następująco: - Tak, gdyż w mieście jest jeszcze dużo do zrobienia. Mam wiele planów. Jeżeli zdrowie mi na to pozwoli, a pan Mariusz Janik będzie mi przeszkadzał, to i tak będę starał się, żeby być burmistrzem. Liczę na to, że chojniczanie poprą mnie w moich działaniach.

Link do Mp3 (A.Finster o korespondencji z M.Janikiem oraz o wyborach w 2014 roku.)

Zapytaliśmy kandydatów sprzed dwóch lat, czy rozważają ponowny start w wyborach burmistrzowskich.

Leszek Redzimski (Platforma Obywatelska, ostatecznie wycofał się z kandydowania) – Trochę wcześnie na takie pytanie. Najpierw miejska organizacja PO powinna zdecydować, czy będziemy mieli własnego kandydata. Jeśli decyzja będzie na tak i otrzymam od niej propozycję wzięcia udziału, nie wykluczam skorzystania z takiej możliwości.

Andrzej Dolny (w 2010 kandydat Prawa i Sprawiedliwości) – Jest to bardzo możliwe, o ile uzyskam poparcie PiS-u i innych prawicowych organizacji o zbliżonych poglądach. Liczę, że wówczas będę miał okazję, wraz z innymi kandydatami, oddać swój krawat na licytację.

Marcin Wenta (kandydat Projektu Samorządność) – Zdecydowanie przedwczesne pytanie. Nawet nie zastanawiałem się do tej pory, czy kandydować na burmistrza, czy nie.

Poprosiliśmy także Mariusza Janika o odpowiedź na to samo pytanie. – Jeżeli to będzie możliwe, to na pewno wystartuję. Mam przygotowaną strategię rozwoju miasta i regionu, nad którą pracowałem przez 6 miesięcy. Zamierzam zapoznać z nią mieszkańców miasta podczas kampanii wyborczej. Moim zapleczem politycznym są chojniczanie niezadowoleni z działań dotychczasowego burmistrza. Uważam, że są w większości.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl