Strona główna

Kaszuby wyjeżdżają do Bułgarii

Kaszuby wyjeżdżają do Bułgarii

2012-07-30 12:02:07  |  Zespół Piesni i Tańca Kaszuby

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chojnickiej „Kaszuby” w dniach 2-9.08.2012 r. po raz kolejny będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym. Tym razem „Kaszuby” zostały zaproszone na „BALKAN FOLK FEST”, podczas którego będą prezentować tańce kaszubskie oraz suitę rybacką.

W szóstej edycji festiwalu biorą udział zespoły i grupy taneczne z 13 państw. „Kaszuby” będą koncertować w południowo-wschodniej Bułgarii w miejscowościach Primorsko, Kiten, Carevo, które są położone nad samym Morzem Czarnym.

Zespół „Kaszuby” z Chojnic istnieje od 1981 roku i jest prowadzony przez Włodzimierza Łangowskiego. Od 1999 roku zespół jest członkiem Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (PS CIOFF). Koncertował na licznych scenach w kraju, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, jak również wielokrotnie zagranicą: Francja, Hiszpania, Ukraina, Szwajcaria, Niemcy, Litwa, Węgry, Chorwacja, Turcja, Grecja, Rumunia, Łotwa, Macedonia, Portugalia oraz audiencja prywatna kapeli „Purtki” u Ojca św. Jana Pawła II w Watykanie. W Bułgarii będzie gościł po raz pierwszy.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl