Strona główna

Ziemiński popłynie na igrzyska

Ziemiński popłynie na igrzyska

2012-07-13 13:13:59  |  tekst i fot. je

Po raz drugi Kacper Ziemiński, wychowanek Chojnickiego Klubu Żeglarskiego i zawodnik Pogoni Szczecin, będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Będzie jednym z 48 żeglarzy w klasie Laser.

Przed czterema laty w Pekinie, wraz z Patrykiem Piaseckim z AZS Olsztyn, zajął 19. miejsce w klasie 470. Był wówczas najmłodszym żeglarzem w polskiej ekipie. Po ich zakończeniu zdecydował o przesiadce do klasy Laser, gdzie pływa się samemu. Jak przekazał na piątkowej (13.07) konferencji prasowej, na którą zaprosił go burmistrz Arseniusz Finster, przełomowy w staraniach o olimpijski paszport był 2011 rok. Wtedy to zaczął trenować pod okiem chorwackiego fachowca, częściej niż wcześniej startował w silnie obsadzonych regatach, będąc najlepszym ze startujących w nich polskich żeglarzy. – Trener będzie ze mnie zadowolony, jeśli zmieszczę się w pierwszej dziesiątce. To trudne zadanie, gdyż w tej klasie będą zawodnicy pływający w niej od 10-15 lat. Uważam, że stać mnie na taki wynik, skoro nie raz byłem tak wysoko w regatach pucharu świata - poinformował Kacper Ziemiński.

Także optymistą jest Krzysztof Pestka, komandor ChKŻ. – Potwierdziło się to, co wiedzieliśmy w klubie, że to ogromny talent, niesamowicie pracowity człowiek i zawodnik. Rzadkim przypadkiem jest to, że po zmianie klasy udaje się tej samej osobie ponownie zakwalifikować na Igrzyska Olimpijskie. Niezmiernie się z tego cieszymy, mimo tego, że w tej chwili trenuje i reprezentuje Szczecin. Będziemy mieli komu kibicować w Londynie – cieszył się Pestka.

Zapytaliśmy Kacpra Ziemińskiego, czy wzorem Mateusza Kusznierewicza (ma koszulkę od wójta z napisem Swornegacie) nosiłby podczas pobytu na olimpiadzie koszulkę z chojnickim akcentem. – W czasie zawodów muszę nosić stroje reprezentacyjne, ale w innych momentach, jeśli taką otrzymam, mogę założyć koszulkę promującą miasto Chojnice – odpowiedział nam olimpijczyk. Reakcja burmistrza była natychmiastowa. Po telefonie do Promocji Regionu Chojnickiego, dostarczono trzy sztuki stosownych koszulek, które Arseniusz Finster, wraz z albumem „Skarby Ziemi Chojnickiej”, przekazał sępolaninowi z ChKŻ.

Komandor ChKŻ Krzysztof Pestka towarzyszył Kacprowi Ziemińskiemu na piątkowej konferencji prasowej.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl