Strona główna

Grobelna pięknieje

Grobelna pięknieje

2012-06-26 11:26:42  |  tekst i fot. je

Finiszują prace modernizacyjne przy Starym Spichlerzu na ul. Grobelnej. Miasto Chojnice w 2010 roku przeznaczyło 100 tys. złotych dotacji, którą właściciele nieruchomości wykorzystali na współfinansowanie prac renowacyjnych elewacji, poszycia dachowego oraz wymianę stolarki okiennej.

Niewykluczone, że z budżetu miasta zostaną wyłożone kolejne pieniądze na ten zakątek starówki. Niedawno pp.Piotrowscy spotkali się z burmistrzem Arseniuszem Finsterem, by poprosić władze miasta o odnowienie granicznego murku od strony ulicy Grobelnej, który przylega do ich nieruchomości. Po dokonanej przez nich rozbiórce, ma on tylko kilkadziesiąt centymetrów wysokości. Temat ten wypłynął na poniedziałkowym (25.06) posiedzeniu komisji komunalnej oraz rewizyjnej. – Zdaniem burmistrza i właścicieli spichlerza, miasto powinno odnowić murek poprzez obłożenie go cegłą lub płytkami. Przydałoby się także uporządkować przylegający do niego trawnik – przekazał radnym przewodniczący komisji komunalnej Antoni Szlanga. Chodnik z polbruku na Grobelnej miałby na razie pozostać bez zmian. Według przygotowanej przez architekta miejskiego koncepcji, gdy będzie realizowana przebudowa Fosy Miejskiej, otrzymałby nawierzchnię ze starobruku. Wówczas amfiteatr uzyskałby nową scenę i widownię, rozebranoby stare zaplecze, wzmocniono mury oporowe.

Radni jednogłośnie poparli wniosek Antoniego Szlangi. Jeśli znajdą się na to pieniądze, jego realizacja ma zakończyć się przed sierpniową Nocą Poetów.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl