Strona główna

Jubileuszowe Credo w bazylice

Jubileuszowe Credo w bazylice

2012-06-22 13:40:21  |  tekst i fot. je

Jednak nie w Fosie Miejskiej, a w Bazylice Mniejszej, odbywa się XV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej Credo. Konkursowe jury ma do wysłuchania 86 podmiotów muzycznych.

Pierwsza edycja przeglądu miała miejsce w 1998 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 1, gdyż właśnie tam wymyślono tę imprezę. Wówczas adresowana była tylko do dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Chojnice. Z czasem przekształciła się w imprezę rangi ogólnopolskiej, w czym pomógł Chojnicki Dom Kultury, władze miasta oraz parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Pamiętali o tym organizatorzy tegorocznej jubileuszowej XV edycji, którzy wręczyli specjalne podziękowania dla Lidii i Leszka Chamier Ciemińskich, Ludomiły Paczkowskiej, ks. prob. Jacka Dawidowskiego, Haliny Gawrońskiej, Zofii Kiedrowicz oraz wiceburmistrzowi Janowi Zielińskiemu. Pamiętano także o ss. Franciszkankach, które pomagają od pierwszej edycji przeglądu.

Uroczystego otwarcia przeglądu dokonała dyrektor SP 1 Barbara Leszczyńska. Następnie na „scenę” w prezbiterium bazyliki wkroczyli wykonawcy. Pierwszymi byli uczniowie szkół podstawowych. Po nich zaprezentowali się gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Oceni jury w składzie - ks. Przemysław Szulc, Henryk Kukliński, Katarzyna Schefler oraz Przemysław Woźniak. Konferansjerem nie pierwszy raz jest Piotr Tytus Czapiewski. W związku z dużą ilością wykonawców i przedłużeniem planowanego czasu trwania przeglądu, występ jego gwiazdy - zespołu  "Full Power Spirit", odbędzie się najprawdopodobniej na scenie na Starym Rynku (ok. godz. 17).

Wyniki Credo 2012

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl