Strona główna

Od absolutorium do rocznicy wyborów

Od absolutorium do rocznicy wyborów

2012-06-05 13:58:05  |  Ch24, fot. ms

Podczas ostatniego przed letnią przerwą programu Bez Montażu, najwięcej czasu nasi goście poświęcili na omówienie podjętej w poniedziałek uchwały o absolutorium dla burmistrza Arseniusza Finstera.

W naszej redakcji gościliśmy wczoraj (4.06) Mariusza Brunkę (Fundacja im. M. Fuhrmanna i Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność), Mariana Rogenbuka (przewodniczący Komisji Budżetu, radny z Programu 2014) oraz Bartosza Blumę (miejski radny, Prawo i Sprawiedliwość). Dyskusję poprowadził Jerzy Erdman. Trwała ponad 51 minut. Na jej zakończenie Bartosz Bluma zaproponował, aby wszyscy uczestnicy Bez Montażu podzielili się swymi przewidywaniami, co do losów polskiej reprezentacji na Euro 2012. Próbowaliśmy także wytypować, kto będzie mistrzem Europy.

Link do Mp3 (Całość dyskusji w Bez Montażu)

Link do YouTube

Na czerwcowej (4.06) sesji rady miejskiej zdecydowaną większością głosów została przyjęta uchwała o udzieleniu burmistrzowi absolutorium za realizację ubiegłorocznego budżetu. Zapytaliśmy naszych gości o własne oceny pracy Arseniusza Finstera w tej materii. Radni podali dlaczego tak, a nie inaczej głosowali. Również Mariusz Brunka wystawił własną notę.

Link do Mp3 (O absolutorium za 2011 rok)

Kolejny temat programu także był związany z poniedziałkową sesją RM. Wówczas burmistrz przekazał informację, że syndyk Mostostalu proponuje władzom miasta odkupienie biurowca za kwotę 5 mln zł. Wspomniał także o możliwości jego przebudowy na dom z mieszkaniami socjalnymi. Żaden z gości Bez Montażu nie poparł tej koncepcji.

Link do Mp3 (O biurowcu Mostostalu)

Nagranie programu odbyło się 4 czerwca, w rocznicę wyborów z 1989 roku, więc zapytaliśmy gości, czy w czasie minionych 23 lat nasz kraj wykorzystał wszystkie możliwości, jakie daje demokracja i wolny rynek. Przy okazji usłyszeliśmy bardzo ciekawe wspomnienia Mariusza Brunki i Mariana Rogenbuka, dotyczące tego przełomowego dnia w historii naszego kraju.

Link do Mp3 (O rocznicy 4 czerwca 1989)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl