Strona główna

Woda w parku jest w normie

Woda w parku jest w normie

2012-05-15 10:24:00  |  Ch24, fot. ms

Taki wniosek wypłynął z pierwszej części dyskusji podczas kolejnego wydania Bez Montażu, kiedy jej uczestnicy zakończyli omawianie wyników badań wody w parku 1000-lecia.

W naszej redakcji gościliśmy w poniedziałek (14.05) – Jacka Studzińskiego (Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność), Arseniusza Finstera (burmistrz Chojnic, Program 2014) oraz Bartosza Blumę (radny miejski, Prawo i Sprawiedliwość). Moderatorem dyskusji był Jerzy Erdman. Trwała ona ponad 47 minut.

Link do Mp3 (Całość dyskusji Bez Montażu z 14.05.2012)

Link do YouTube

Pierwszym tematem rozmów w Bez Montażu była jakość wody w parku 1000-lecia. Zapytaliśmy uczestników, czy uważają, że jest już wszystko w porządku z wodami w parku i w przepływającej przez niego Strudze Jarcewskiej. Przy okazji dyskusji na ten temat Arseniusz Finster przekazał Jackowi Studzińskiemu wyniki laboratoryjne badań wody, o których wykonanie przez ratusz w naszym programie wcześniej zabiegał.

Link do Mp3 (O wynikach badania wody w parku 1000 - lecia)

W związku z rozpoczęciem realizacji uchwały o wprowadzeniu płatnego parkowania na placu Emsdetten sondowaliśmy, czy  nasi gości uważają, że kierowcy zostali dobrze o tym fakcie poinformowani. Byliśmy ciekawi, czy mają inny pomysł, niż płacenie za postój, na rozładowanie tłoku na parkingach.

Link do Mp3 (O opłatach za parkowanie na pl.Emsdetten)

Zakończyliśmy spotkanie przy kawie i wodzie mineralnej rozmową na temat jakości demokracji, w kontekście tego, co wydarzyło się w Warszawie w piątek 11 maja podczas debaty o emeryturach w Sejmie i pod nim. W trakcie dyskusji doszło do porównania wydarzeń na ul. Wiejskiej z tymi, które miały miejsce na Starym Rynku w Chojnicach w 2004 roku (Piotr Pawlicki z gwizdkiem w czasie wizyty Izabeli Jarugi Nowackiej) i wrześniu 2011 (Jacek Studziński z tubą i Arseniusz Finster z mikrofonem).

Link do Mp3 (O jakości sejmowej debaty emerytalnej)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl