Strona główna

Gmina rozdziela granty

Gmina rozdziela granty

2012-05-07 12:32:28  |  tekst je, fot. Krzysztof Różycki

W gminie Chojnice wciąż trwa proces dzielenia pieniędzy na zadania, które będą realizowane przez organizacje pozarządowe. Rozstrzygnięte zostały już konkursy dotyczące kultury oraz szkolenia żeglarskiego dzieci i młodzieży.

Pierwszy z nich dotyczył przeprowadzenia sztandarowej gminnej imprezy, czyli kolejnej inscenizacji szarży pod Krojantami. Wpłynął na niego jeden wniosek. Złożyła go Fundacja „Szarża pod Krojantami”. Komisja konkursowa nie miała do niego zastrzeżeń, więc zapisana w budżecie kwota 120 tys. złotych zostanie jej przekazana. Znani są także beneficjenci w konkursie na szkolenie dzieci i młodzieży w żeglarstwie letnim i lodowym. Jak co roku ubiegały się o dotację na ten cel Ludowy Klub Sportowy z Charzyków oraz Chojnicki Klub Żeglarski. Wójt Zbigniew Szczepański zdecydował, że 10 tys. zł otrzyma LKS, a 5 tys. zł ChKŻ. – Wiem, że to są małe pieniądze na sport o takim poziomie. Przypominam, że niedawno zakupiliśmy za 14 tys. zł trzy „optymisty” dla LKS. Wiem, że miasto Chojnice w tym samym czasie zobowiązało się kupić także trzy łódki dla ChKŻ – poinformował radnych na sesji Zbigniew Szczepański.

Do podziału pozostały jeszcze środki na działania ekologiczne (3 tys. zł), zakup sprzętu dla OSP (80 tys. zł), na rozwój wspólnot mieszkańców (10 tys. zł), wydanie publikacji promującej turystykę na terenie gminy (3 tys.) oraz o tematyce historyczno - kulturalnej (6 tys. zł). Jest także do wydania 6 tys. zł na organizację i uczestnictwo w imprezach sportowo – rekreacyjnych. Termin składania wniosków z tych dziedzin upływa 23 maja o godzinie 14.30. Jak zaznaczono w treści ogłoszenia - „oferta nie może dotyczyć działań objętych konkursem, których realizacja już się rozpoczęła lub działań, których realizacja rozpocznie się przed terminem podpisania umowy.”

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl