Dwa puchary dla chojnickich tancerek

2012-04-23 09:50:42  |  ChDK

Zespoły jazzowe z Chojnickiego Domu Kultury zdobyły dwa puchary Polski w Inowrocławiu. Zespół Music Dance powyżej 15 lat, w kategorii jazz/show dance/modern jazz, zdobył puchar Poski za II miejsce. Zespół Sigma, w tej samej jazzowej kategorii, dla trochę młodszych tancerzy, do 15 lat, również zdobył puchar Polski za III miejsce.

- Pięknie tańczyły dzieci z Arabeski, które w sumie znalazły się na pozycji czwartej, tuż obok podium. Znakomity dzień miały doświadczone solistki: I miejsce w disco dance solo powyżej 15 lat Dominika Kołodziej, I miejsce w duetach disco dance Olga Szynwelska i Monika Guentzel,
III miejsce w solo disco do 11 lat Monika Guentzel, na prawie 50 solistek. Do pierwszej dziesiątki w solo zakwalifikowały się także Klaudia Gruchała i Olga Szynwelska. Sędzią głównym dnia jazzowego Pucharu Polski był Piotr Galiński, a najwięcej tancerzy tego dnia startowło z Egurolla Dance Studio Warszawa - relacjonuje choreografka i instruktorka z ChDK Monika Michalewicz.