Strona główna

Emocje sięgnęły zenitu

Emocje sięgnęły zenitu

2012-04-17 12:23:27  |  Ch24, fot. ms

Po przerwie wielkanocnej wróciliśmy do coponiedziałkowych spotkań w naszej redakcji w ramach cyklu Bez Montażu. Najprawdopodobniej temperatura dyskusji w nim była najwyższa z wszystkich dotychczasowych wydań.

Udział w nim wzięli – Jacek Studziński (Projekt Chojnicka Samorządność), Arseniusz Finster (burmistrz Chojnic, Program 2014), Dariusz Szczepański (radny miejski, Platforma Obywatelska) oraz Bartosz Bluma (radny miejski, Prawo i Sprawiedliwość). Tematy dyskusji zaproponował Jerzy Erdman. Trwała ona 59 minut.

Link do Mp3 (Pełny zapis dyskusji z 16.04.2012)

Link do YouTube

Rozpoczęła się od zaprezentowania stanowisk w sprawie nietypowej promocji naszego miasta w ubiegłym tygodniu w Warszawie, która podzieliła chojniczan. Również uczestnicy Bez Montażu mieli różne zdania. Zadaliśmy im pytanie, czy uczestnicy tego wydarzenia nie powinni ograniczyć się do podpisania się na transparentach nazwami swych organizacji.

Link do Mp3 (O promocji Chojnic poprzez transparenty w Warszawie)

Również wiele emocji wywołał temat korespondencji burmistrza z kilkoma organizacjami pozarządowymi w sprawie ich liczebności. Dociekaliśmy o przyczyny podjęcia decyzji o napisaniu tego listu przez włodarza miasta. Zapytaliśmy także, dlaczego nie został wysłany do wszystkich organizacji w Chojnicach. Wszystkim zadaliśmy pytanie, czy uważają, że najważniejszym wskaźnikiem reprezentatywności jest ilość członków danego stowarzyszenia.

Link do Mp3 (O korespondencji UM ws. liczebności organizacji pozarządowych)

Nasi Czytelnicy mają obawy, czy nowy park 1000-lecia będzie tylko dla spacerowiczów, rowerzystów oraz skaterów. Sprawdziliśmy, czy nasi goście uważają, że lista zakazów, które są w pierwszej wersji regulaminu korzystania z parku, nie jest zbyt długa. Przy okazji Jacek Studziński i Arseniusz Finster wymienili poglądy na temat jakości wody w parku.

Link do Mp3 (O regulaminie korzystania z parku 1000-lecia)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl