Strona główna

Muzyczny poranek

Muzyczny poranek

2012-04-12 12:10:00  |  Alicja Frymark, Urząd Miejski w Brusach

W środę, 11 kwietnia br. w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbyła się audycja muzyczna dla dzieci pt.: „Na krakowskim rynku”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II,  dzieci z Przedszkola Nr 1 oraz z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Łącznie do CKB przybyło około 500 wychowanków bruskich placówek.

Dzięki muzykom z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, dzieci wraz z opiekunami odbyły kolorową, muzyczną podróż do naszej  dawnej stolicy. Usłyszały  krakowskie legendy, melodie oraz piosenki,  a chętni słuchacze mieli okazję nauczyć się tańczyć Krakowiaka. Uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą i bez problemów nazwali instrumenty, na których grali nasi goście: pianino, klarnet i trąbkę. Z przejęciem wysłuchali Hejnału Mariackiego i legendy związanej z napaścią Tatarów oraz bohaterską śmiercią trębacza.

Audycja została zorganizowana przez CKB w Brusach. Mamy nadzieję, że artyści z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, widząc uśmiechy i zadowolenie na twarzach małych słuchaczy, niebawem ponownie zawitają w Centrum Kultury i Biblioteki.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl