Strona główna

Kolejne spotkanie za miesiąc

Kolejne spotkanie za miesiąc

2012-03-23 11:54:59  |  Tekst i fot. mz

Zadaszenie, parking i opłaty za dzierżawę gruntu to najważniejsze kwestie, które poruszono podczas spotkania burmistrza Arseniusza Finstera z członkami Stowarzyszenia Targowisko Młodzieżowa.

Prezes stowarzyszenia Maciej Werochowski zaprezentował wstępną koncepcję hali targowej. Burmistrz uznał, że najważniejsze będzie zadaszenie, a o ścianach można ewentualnie później pomyśleć. Odradzał też oparcie konstrukcji na istniejących obiektach: - Jestem zwolennikiem dachu samodzielnego, nieprzymocowanego do obiektów, a opartego o siatkę słupów. Jak poinformował, plan miejscowy umożliwia montaż dachu.

Ten pomysł przekonuje targujących. Inna kwestia to skąd wziąć środki na budowę. - Sytuacja nie jest prosta, bo nie ma pieniędzy zewnętrznych. Nasza sytuacja finansowa nie jest dobra – mówił burmistrz, odwołując się chociażby do niepewnej sytuacji Mostostalu. Jeśli większe środki się nie znajdą, to możliwe, że handlujący będą partycypować w kosztach. Jakich? – tego na razie nie wiadomo. Być może szacunkowe kwoty będą znane na spotkaniu pod koniec kwietnia, na które włodarz zaprosił do ratusza handlujących przy ul. Młodzieżowej. Wtedy będzie też rozmowa nad stawkami dzierżawy gruntu, ale burmistrz już zapowiedział podczas czwartkowego: - Nie da się obniżyć stawki i inwestować jednocześnie w targowisko.

Również nie wiadomo, czy będzie możliwe ich ujednolicenie, bo taki jest postulat stowarzyszenia. Stawki wynikały z przetargów, więc trzeba zasięgnąć opinii prawnej. Kolejny postulat do zrealizowania to przekazanie parkingu przy targowisku jego zarządcy. W przyszłym tygodniu w sprawie bieżącego utrzymania parkingu włodarz ma rozmawiać z Janem Kiedrowskim. Co ciekawe, na spotkaniu był on nieobecny.

Na koniec burmistrz podpisał się pod pismem do niego skierowanym, a zawierającym koncepcję rozwoju targowiska. Napisał: „Życzę powodzenia w realizacji postulatów, deklaruję daleko idącą pomoc”.

Być może do chojniczan trafi ulotka reklamowa targowiska. Taki pomysł przedstawił Maciej Werochowski, posiłkując się ulotką targowiska z Gdyni.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl