Strona główna

W lewo przez dwa pasy

W lewo przez dwa pasy

2012-03-17 11:00:29  |  tekst i fot. je

Po zmodernizowaniu ciągu ulic Sukienników – Gdańska zniknęło wiele miejsc, gdzie wcześniej był dopuszczalny skręt w lewo. Pozostawiono jednak kilka wyjątków. Jednym z nich jest wyjazd z posesji na narożniku ulic Bankowej i Sukienników, na której od czasów II RP funkcjonował bank.

Kończą się w nim prace przy urządzaniu nowego centrum handlowego. Jako pierwszy otworzył swoje podwoje supermarket. Obok niego jest dostępny dla klientów parking na kilkadziesiąt miejsc. Wjazd i wyjazd z niego jest możliwy wyłącznie na ul. Sukienników na wprost ul. Cechowej. Czytelnicy zwrócili nam uwagę, że aby skręcić w lewo, kierowcy pokonują nie tylko chodnik i ścieżkę rowerową. Także pas dla jazdy w stronę skrzyżowania Sukienników – Bankowa oraz lewoskręt dla planujących wjechać w ul. Cechową. – Nie wyobrażam sobie, co tam będzie się działo w czasie sezonu letniego. W ubiegłym roku na porządku dziennym były korki na całej długości ul. Sukienników od ronda do ul. Kościuszki – to jedno ze stwierdzeń.

Wizja w terenie wykazała, że oznakowanie poziome w tym miejscu dopuszcza takie rozwiązanie komunikacyjne. Powstało ono w czasie finalizowania prac drogowych w 2010 roku. Wykonawca dokumentacji technicznej zapewne uwzględnił na etapie prac projektowych prośby właścicieli nieruchomości o dopuszczenie możliwości wyjazdu także w lewo. Nie sugerujemy, że zostało złamane prawo przez projektanta, ale ze względu na spodziewaną wielkość ruchu pojazdów klientów nowego centrum handlowego, taka zgoda na lewoskręt w tym miejscu może budzić zdziwienie. Takich rozwiązań mogą pozazdrościć mieszkańcy ul. Bytowskiej czy Wysokiej. Ci ostatni wcześniej protestowali, że muszą jechać przez pl. Św. Jerzego i Swarożyca, by wjechać w Wysoką. Na skrzyżowaniu ulic Wicka Rogali i Kościerskiej z żadnego kierunku (poza zjazdem z Kościerskiej w Wicka Rogali) nie można skręcić w lewo, mimo, że do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną jest podobna odległość, jak przy wyjeździe z supermarketu na Sukienników.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl