Strona główna

Koksowniki w Chojnicach

Koksowniki w Chojnicach

2012-02-03 14:25:12  |  tekst je, fot. mz

Od dziś (3.02) na miejskich targowiskach przy ul. Młodzieżowej i Angowickiej można rozgrzewać ręce przy... koksownikach! Ten kojarzący się ze stanem wojennym rekwizyt, jutro pojawi się na Starym Rynku i placu Jagiellońskim przy przystanku MZK na kierunku Charzykowy.

 

Pomysłodawcami ich ustawienia byli radni Antoni Szlanga, Edward Gabryś oraz Renata Dąbrowska. Przekonali dyrektora wydziału komunalnego Jarosława Rekowskiego, że przydałoby się je ulokować w miejscach o największym ruchu pieszym. Nie było łatwo z realizacją tego pomysłu. Urząd miejski zlecił wykonanie czterech egzemplarzy koksowników firmie Mariana Podolskiego z Chojnic, która zajmuje się kowalstwem artystycznym. Ich koszt jednostkowy Rekowski szacuje na kwotę ok. 300 zł netto. - Koks w cenie 1200 zł za tonę kupiliśmy w Bydgoszczy, gdyż w chojnickich składach nie udało nam się go znaleźć. Naszymi koksownikami będzie opiekować się firma Jana Kiedrowskiego, która zajmuje się utrzymywaniem czystości ulic i chodników. Będą stały do momentu ustąpienia mrozów – zaznaczył Jarosław Rekowski.

- To dobry pomysł na te mrozy, szczególnie dla handlujących tutaj - oceniła Grażyna Zakrzewska, która także przystanęła na chwilę by się ogrzać.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl