Strona główna

Ukradli za kilka tysięcy

Ukradli za kilka tysięcy

2012-01-27 10:29:22  |  KPP Chojnice

 

Wczoraj policjanci z Chojnic postawili zarzuty trzem mężczyznom, którzy kradli na terenie gminy Chojnice i Czersk. Ich łupem padły elektronarzędzia, olej napędowy i przewody elektryczne. Sprawcy staną przed sądem.

W środę 25.01.2012 r. policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o kradzież kabli energetycznych. Jak ustalili śledczy, dwaj mężczyźni w wieku 22 i 27 lat dopuścili się kilku przestępstw.
W okresie od października ubiegłego roku do stycznia br. na terenie gminy Chojnice i Czersk dokonali trzech kradzieży. Włamali się też do pomieszczenia gospodarczego. Z garaży, budynków gospodarczych i stodoły ukradli olej napędowy, elektronarzędzia i przewody miedziane o łącznej wartości blisko dziewięć tysięcy złotych.
Wczoraj policjanci zatrzymali trzeciego sprawcę, 25-latka, który również usłyszał zarzuty.

Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, między innymi piłę spalinową, szlifierkę, wiertarkę i butlę gazową. Wszyscy sprawcy są mieszkańcami gminy Chojnice. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Kto kradnie z włamaniem podlega karze od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców, aby we właściwy sposób zabezpieczali swoje mienie. Należy zamykać pomieszczenia gospodarcze i garaże. Jeśli jest to możliwe, nie pozostawiać w tych miejscach szczególnie wartościowych przedmiotów, zwłaszcza
elektronarzędzi.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl