Strona główna

Budowa dachu na stadionie rozpoczęta

Budowa dachu na stadionie rozpoczęta

2012-01-26 15:00:58  |  tekst i fot. je

Ruszyła budowa zadaszenia nad główną trybuną stadionu przy ul. Mickiewicza. Przetarg na jego wykonanie wygrała firma ALU-TENT ze Stęszewa za cenę prawie 500 tys. zł brutto. Termin zakończenia prac ustalono na 15 marca 2012 roku.

Zleceniodawca, czyli Urząd Miejski w Chojnicach, zakładał, że będzie możliwe posadowienie słupów podtrzymujących konstrukcję na stopach fundamentowych. W specyfikacji przetargowej na szczęście dla budżetu miasta nie określił tego precyzyjnie. Gdy burmistrz Arseniusz Finster pod koniec listopada ubr. informował, że z wykonanych przez firmę ze Stęszewa badań geologicznych, wynika konieczność budowania na palach, jeszcze nie był pewny, czy nie będzie skutkowało to wzrostem kosztu dla miasta tej inwestycji. Na ostatniej sesji (24.01) Rady Miejskiej już nie miał tych wątpliwości. – Pewnie nie ucieszę malkontentów i krytyków, którzy uważali, że będziemy dokładać do palowania. Firma, która wygrała przetarg wiedziała, że realizuje zlecenie w cyklu „zaprojektuj i buduj”. Badania geologiczne mogła zrealizować przed przetargiem, czyli miała świadomość, że palowanie będzie lub nie. Nie naszą sprawą jest, czy firma będzie miała zysk. Nic nie dokładamy do tego zadania.

Budowa zadaszenia nie będzie jedyną zmianą na stadionie przed rozpoczęciem wiosennej rundy rozgrywek II ligi. W związku z wystawieniem przez starostwo na sprzedaż budynku przy ul. Jeziornej po poradni psychologicznej, zapadła decyzja o przeniesieniu spikerki na przeciwległą stronę stadionu. Miasto dokłada do tego zadania 11 tys. złotych. Część robót wykona klub MKS Chojniczanka „w ramach tzw. robót społecznych”, jak przekazał radnym burmistrz.

Zadaszenie będzie na palach – tekst z 3.12.2011

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl