Strona główna

Wspólna promocja, także ogólnopolska

Wspólna promocja, także ogólnopolska

2012-01-23 15:46:22  |  Tekst i fot. mz

Reklama telewizyjna naszego regionu, wspólna promocja turystyczna, produkt regionalny, kategoryzacja kwater – to najważniejsze pomysły dotyczące turystyki w gminie.

W miniony piątek w Urzędzie Gminy Chojnice debatowano nad promocją turystyczną naszej gminy. Inicjatorem spotkania był Henryk Soszko, prezes Stowarzyszenia Właścicieli i Dzierżawców Ośrodków Wypoczynkowych Bory Tucholskie. - Proponuję by stworzyć reklamę telewizyjną – od takiego wniosku prezesa Soszko rozpoczęła się debata. Pomysł generalnie został poparty przez innych właścicieli ośrodków czy hoteli. Prezes Promocji Regionu Chojnickiego Roman Guzelak zaproponował by w tym celu sięgnąć po środki do Polskiej Agencji Turystycznej. Niezbędne będzie też powrócenie do wspólnego działania w Lokalnej Organizacji Turystycznej. Miał też newsy: - Byłem ostatnio na Gali Żeglarskiej, gdzie laury zdobyli zawodnicy ChKŻ. Kolejna gala będzie u nas. To ważne wydarzenie, również promocyjne – mówił.

Podczas spotkania kilkukrotnie powtarzano, że trzeba się zjednoczyć, jeśli chodzi o promocję. Tylko co dokładnie promować i do jakich ludzi ofertę kierować? - Mamy Rezerwat Biosfery, który nie był w ogóle wykorzystany w promocji – zwróciła uwagę Grażyna Wera-Malatyńska, prezes Sandrów Brdy i Morenki. - Produktami lokalnymi, dokładnie potrawami, może pochwalić się Łąg. Na liście produktów lokalnych nie ma żadnego z Chojnic – dodała.
- Mamy potencjał, ale nie umiemy go wykorzystać. Każdy sobie rzepkę skrobie – utyskiwał wójt, jak sam zawsze podkreśla, „najpiękniejszej gminy w Polsce”.
Grażyna Wera-Malatyńska poinformowała, że Rezerwat Biosfery będzie oznakowany, tworzona będzie strategia rozwoju turystycznego (z inicjatywy Morenki), rusza też projekt promocyjny. Do tych działań zaproszone są podmioty zajmujące się turystyką.

- Promujmy nie tylko czyste lasy, ale też jakość kwater, dzięki ich kategoryzacji – zaproponowała Bożena Chwiałkowska, kwaterodawca ze Stowarzyszenia Sworacy. Namawiała by jak najwięcej właścicieli ośrodków poddało się ocenie.
Goście podkreślali też wagę internetu. - Polecajmy się nawzajem, dając linki na swoich stronach. To przecież nic nie kosztuje – proponował komandor Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Krzysztof Pestka.
To był w zasadzie dopiero zaczątek dyskusji. W tym temacie dojść musi do kolejnych spotkań. Wójt Zbigniew Szczepański spuentował to piątkowe (20.01) w następujący sposób: - Prędzej czy później musi powstać jakiś podmiot, organizacja. Gmina nie zrobi nic za branżę turystyczną, ale może pomóc.

Folder reklamujący gminę Chojnice


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl