Strona główna

Bez Montażu – wyd. z 16.01.12

Bez Montażu – wyd. z 16.01.12

2012-01-17 14:00:00  |  tekst je, fot. i video - ms

Minął kolejny tydzień, więc ponownie w redakcji portalu nasi goście omawiali najciekawsze wydarzenia, które miały miejsce w naszym mieście i regionie.

Byli to: Bartosz Bluma (radny miejski, członek Prawa i Sprawiedliwości), Krzysztof Haliżak (radny miejski, Kongres Nowej Prawicy), Arseniusz Finster (burmistrz Chojnic, Program 2014), Mariusz Brunka (Fundacja im. Marcina Fuhrmanna). Zaprosiliśmy do udziału także przedstawiciela Platformy Obywatelskiej. Niestety, przewodniczący koła miejskiego Jan Zieliński poinformował nas, że do momentu wyboru nowego przewodniczącego zarządu powiatowego, nie skorzystają z naszego zaproszenia. Czekamy na zmianę decyzji.

Naszą redakcję reprezentował Jerzy Erdman, który poprowadził dyskusję. Tak jak poprzednio, zamieszczamy zapis audio całości dyskusji, która trwała prawie 45 minut. Podzieliliśmy ją także na cztery części.

Link do Mp3 (Całość dyskusji z 16.01.2012)

Link do YouTube

Pierwszym tematem były zawirowania wokół ustawy refundacyjnej, jej nowelizacji. Dyskutanci ustosunkowali się także do trwającego protestu aptekarzy.

Link do Mp3 (Nowelizacja ustawy refundacyjnej)

Nie mogło zabraknąć tematu zmian personalnych w powiatowych władzach Platformy Obywatelskiej.

Link do Mp3 (Zmiany w chojnickiej PO)

Jako pierwszy głos w sprawie konkursu na prowadzącego niepubliczne przedszkole przy ul. Młodzieżowej zabrał Arseniusz Finster. Można dowiedzieć się, kto oprócz wicedyrektor PS 9 jest zainteresowany wzięciem w nim udziału.

Link do Mp3 (Konkurs na prowadzącego niepubliczne przedszkole)

Zapytaliśmy także uczestników debaty o zdanie, co do przedstawionego na naszym portalu pomysłu zastąpienia papierowych biuletynów sesyjnych ich elektronicznymi wersjami dostarczanymi na tablety.

Link do Mp3 (Tablet dla radnych - zbytek czy oszczędność?)

W związku z zaplanowaną na wtorek 24 stycznia kolejną sesją Rady Miejskiej, następne wydanie Bez Montażu ukaże się na portalu w środę.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl