Strona główna

Bez strefy kibica

Bez strefy kibica

2012-01-14 11:34:09  |  Tekst i fot. mz

Do stworzenia stref kibica są zobligowane miasta, w których odbywać się będą mecze Euro 2012, czyli Poznań, Warszawa, Wrocław i Gdańsk. Ponadto w stu miastach mają też powstać mobilne strefy kibica. Organizują je Agencja Prowokator Euro Truck i patronująca wydarzeniu Telewizja Polska, która zwróciła się też z taką propozycją do naszego miasta.

 

Jak poinformował burmistrz Arseniusz Finster, koszt takiego przedsięwzięcia to 50 tys. zł, do tego dochodzą koszty ochrony jak w przypadku imprezy masowej. - Miasto nie będzie wykładało takich pieniędzy – zapowiedział włodarz. Od razu dodał, że nic nie stoi na przeszkodzie, by z takiej propozycji mogły skorzystać prywatne podmioty, np. właściciele ogródków piwnych.Posłuchaj wypowiedzi burmistrza z wczorajszej konferencji prasowej

Link do Mp3 (- Miasto nie będzie wykładało pieniędzy)


Nad powstaniem mobilnej strefy kibica zastanawiano się też w Zamościu. Na stronie www.gazetamiasta.pl znaleźliśmy następującą informację na temat tego projektu:
„Wraz z początkiem Euro 2012 w Polskę ruszy 5 euro-trucków. Każda z ciężarówek odwiedzi 20 miast przywożąc ze sobą m.in. diodowy ekran i scenę. Po ich rozłożeniu do pojazdu będą dobudowane strefy kibica. Przy ich obsłudze ma pracować nawet do 200 osób”.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl