Strona główna

Plac Piastowski przed modernizacją

Plac Piastowski przed modernizacją

2012-01-06 14:31:31  |  tekst i fot. je

Na środowym (4.01) posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej jej członkowie zapoznali się także z postępem prac projektanta przebudowy Placu Piastowskiego. Zajmuje się nią pracownia Jana Burglina.

Radni mieli okazję w czasie pokazu multimedialnego obejrzeć nie tylko detale czterech wariantów nowego układu drogowego mającego powstać na placu, ale i także widok zalanych po deszczu jego powierzchni. Właśnie problemowi wykonania odwodnienia, nie tylko Placu Piastowskiego, ale i ul. Prochowej oraz Al. Brzozowej, poświęcono szczególnie dużo czasu. Dyrektor Wydziału Budowlano - Inwestycyjnego Jacek Domozych uważa, że w czasie robót modernizacyjnych placu należy wykonać także fragment kolektora deszczowego o dł. 160 m, który biegłby w stronę ul. Prochowej. Przypomniał także, że wszystkie miejsca parkingowe, nowe i dotychczasowe, będą objęte systemem płatnego parkowania. Nie będzie także na nim miejsca na stoiska handlowe. Jest także zwolennikiem wyprowadzki z niego autobusów. Powinny im wystarczyć miejsca postojowe, które znajdują się przy ul. Okrężnej, w pobliżu Wszechnicy Chojnickiej. Czy tak się stanie, nie jest przesądzone, gdyż najwięcej zwolenników miała koncepcja nr 2. Przewiduje ona wykonanie zatoki autobusowej na tyłach części parkingu, która będzie przed hotelem. Zamknie w ten sposób jeden z dwóch wyjazdów, które przewidują dla tego rejonu placu pozostałe warianty. W każdym z nich wyjazd z Placu na ul. 14 Lutego będzie możliwy tylko w prawo.

Projektant szacuje, że roboty związane z urządzeniem Placu Piastowskiego kosztować będą około 570 tys. złotych brutto. Rozwiązanie z rondem będzie droższe o 40 tys. zł. Do tego należy doliczyć nakłady na odcinek kolektora deszczowego w Prochowej (90 tys. zł) i ewentualne dodatkowe roboty przy odwodnieniu placu. Na razie w budżecie jest 400 tys. złotych.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl