Strona główna

Gdzie witać Nowy Rok 2012?

Gdzie witać Nowy Rok 2012?

2011-12-27 14:04:50  |  tekst i fot. je

Za kilka dni kończy się 2011 rok. Nie wszyscy będziemy go żegnać na balach i prywatkach. Zapewne spora część chojniczan, jak co roku, zdecyduje się zrobić to na Starym Rynku.

Zapytaliśmy burmistrza Arseniusza Finstera, czy w mającej już 12 lat tradycji, zajdą w tym roku jakieś zmiany? – Jak zwykle od około 23.30 będę na ratuszowym balkonie, gdzie wcielę się w rolę sylwestrowego DJ-a. Osoby, które chciałyby wraz ze mną popatrzeć z balkonu na Stary Rynek, mogą to zrobić, ma on jednak ograniczoną pojemność. Miasto nie planuje pokazu sztucznych ogni, gdyż ten, który samorzutnie realizują na rynku chojniczanie, jest bardzo piękny i profesjonalny. Dziękuję im za to później podczas składania życzeń. Następnie przez godzinkę będę puszczał muzykę do tańca. Chojniczanie zawsze przy niej świetnie bawili się, z czego mam wielką frajdę.

Zapewne większość repertuaru pochodzić będzie z kręgu wykonawców muzyki glamrockowej – Smokie, Sweet, Suzi Quatro czy Chris Norman. Komu nie przeszkadza wysoka cena paliwa, może skorzystać z oferty, którą przygotowały niektóre pomorskie miasta.

Gdańsk – Targ Węglowy. Gwiazdą wieczoru będzie Ewa Farna. Przed jej występem dziesięć największych hitów Radia ESKA zaprezentują znani radiowcy. Nie zabraknie licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Zabawa rozpocznie się o godzinie 22.00. O północy niebo rozświetli pokaz sztucznych ogni.

Gdynia – Plac przed Centrum Gemini. DJ Seba od 22.35 oraz po 0.15 będzie rozgrzewać publiczność najnowszymi przebojami. Koncert Haliny Mlynkovej od 23.00 do 23.50. W programie liczne zabawy i konkursy, a wśród nagród rejsy do Karlskrony, miejskie kalendarze i gadżety. Po noworocznych życzeniach złożonych mieszkańcom przez prezydenta Gdyni, będzie pokaz fajerwerków.

Ustka – Muszla koncertowa na promenadzie. Od 22.00 do 2.00 będzie zabawa sylwestrowa w rytmach z lat 80. i 90. O północy fajerwerki. Po nich zostanie rozstrzygnięty konkurs na najbardziej wystrzałową kreację w stylu lat 80'. Do wygrania trzy dwuosobowe kolacje.

Jastarnia – Park Miejski od 22.30. Zabawa taneczna przy muzyce zespołu BLIZA, pokaz sztucznych ogni, wybór Króla i Królowej Balu.

Wejherowo – „Prezydent Miasta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury zapraszają 31 grudnia w godz. 23.00 - 1.00 do wejherowskiego parku na Miejski Sylwester. Na polanie przy amfiteatrze, w otoczeniu świateł i przy dobrej muzyce elektronicznej, odbędzie się sylwester plenerowy. Uczestników imprezy do zabawy na świeżym powietrzu zachęcać będzie, podobnie jak w roku ubiegłym, DJ Any & Agata Jasińska. Tradycyjnie, atrakcją będzie pokaz sztucznych ogni.” (za www.wck.org.pl)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl