Tancerze z sukcesami

2011-11-29 15:42:25  |  Tekst i fot. mz

W zeszły weekend (25-26.11.11) tancerze z Akademii Tańca „Piętro wyżej” pojechali do Solca Kujawskiego na dwa turnieje, z których wrócili z nagrodami.

W Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Pierwszy krok” startowały 8- i 9-latki i był to dla nich pierwszy taki turniej. Tym bardziej cieszy fakt, że w finale A cztery pary zajęły pierwsze miejsca: Jakub Boruń i Nikola Rolbiecka, Jędrek Dolny i Paulina Tubaja, Szymon Starczewski i Weronika Perszewska, Bartosz Pozorski i Aleksandra Siegmiller. W finale B 2 miejsca zajęli: Kacper Grubicki i Oliwia Pecyna, Damian Klonowski i Milena Rudnik. Najmłodsi wrócili z dyplomami i pluszakami, ich instruktorem jest właściciel szkoły Jacek Czapiewski.

Chojniccy tancerze wzięli też udział w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Dance Academy Cup. W kategorii hip-hop 2 miejsce zajęła formacja do lat 8 „Glow Dance”, prowadzona przez Joannę Wróblewską.

Posłuchaj jak turniej ocenia Jacek Czapiewski.

Link do Mp3 (czapiewski.mp3)

W kat. inne formy tańca solistki (14-15 lat) zajęły następujące miejsca:

1 m. Kasandra Nynca

2 m. Adriana Polak

3 m. Agata Junka

4 m. Marta Szmaglinska

- Nasze tancerki wykazały się dużymi zdolnościami, które otrzymały z rąk Anny Gardockiej – ocenił Jacek Czapiewski.

Pierwsze miejsca w duetach zajęły: Joanna Wróblewska i Sandra Leszczyńska. Choreografię stworzyła dla nich również Anna Gardocka.

Drugie miejsce w kategorii miniformacja powyżej 15 lat zajęła czteroosobowa reprezentacja w składzie: Joanna Wróblewska, Joanna Miliwek (nie ma jej na zdjęciu), Damian Wera i Tomasz Synak. - To była jedyna moim zdaniem choreografia na poziomie mistrzowskim – zauważył właściciel szkoły tańca. Jej autorami byli Anna Gardocka i Dariusz Pereć.

Jacek Czapiewski dziękuje również rodzicom, którzy mimo małego zamieszkania organizacyjnego, zawieźli swoje pociechy na pierwszy dzień turnieju.