Czerwone Diabły odbiły się od dna

2011-11-28 11:11:29  |  tekst: Ł.R., fot: Krzysztof Różycki

W niedzielę (27.11) Czerwone Diabły w IX kolejce Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu pokonały czerwoną latarnię rozgrywek zespół TPH Polkowice 5:3. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Vadym Ivanov 2, Mariusz Kaźmierczak 2 oraz Tomasz Kriezel.

Pierwsze zwycięstwo we własniej hali piłkarze Red Devils odnieśli pod wodzą Tomasza Aftańskiego, który zastąpił na tym stanowisku Artura Chrzonowskiego. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu. Dobra postawa na boisku przełożyła się na trzybramkowe prowadzenie. Worek z bramkami w pierwszej połowie otworzył czerszczanin Tomasz Kriezel. W 15. minucie prowadzenie podwyższył Mariusz Kaźmierowski. "Kazek” precyzyjnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego po raz drugi wprawił w radość chojnicką publiczność zebraną w hali Centrum Parku. Wynik do przerwy na 3:0 ustalił Vadym Ivanow, który po dwójkowej akcji i asyście Valeriego Karatsuby zdobył trzeciego gola. Do szatni mogliśmy schodzić prowadząc 4:0, ale Mariusz Kaźmierczak nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego.

Od początku drugiej połowy gospodarze skrupulatnie atakowali bramkę polkowiczan, ale brakowało wykończenia w postaci gola. W 34. minucie trener gości, nie mając nic do stracenia, postanowił wycofać bramkarza.  Minutę później z boiska wyleciał Szymon Jędrzejewski za faul na Łukaszu Sobańskim. W 36. minucie prowadziliśmy już 4:0. Karnego na bramkę zamienił Ukrainiec Vadym Ivanov. W ostatnich minutach byliśmy świadkami kolejnej czerwonej kartki dla zawodnika gości i aż czterech goli, w tym trzech dla przyjezdnych ze Śląska. Dla naszego zespołu piątą bramkę zdobył Mariusz Kaźmierczak. Ostatecznie Czerwone Diabły pokonały TPH Polkowice 5:3. Trzy punkty zdobyte we wczorajszym meczu pozwoliły nam wskoczyć na 9 miejsce w lidze. Za tydzień mecz o przysłowiowe sześć punktów bowiem zagramy z bezpośrednim sąsiadem w tabeli GKS Tychy (8. miejsce).

RED DEVILS CHOJNICE  -  TPH POLKOWICE 5:3 (3:0)

Red Devils: Burglin (Kartuszyński) - Sobański, Ivanov, Żołądź, Mączkowski, Kolesnik, Repiński, Karatsuba, Kriezel, Kaźmierczak. Trener Tomasz Aftański.