Po zawodach w Grudziądzu

W dniach 29-30.10.2011 r. w Hali "Startu" w Grudziądzu odbyły się Eliminacje do Pucharu Polski juniorów. W eliminacjach startowali zawodnicy reprezentujący OZB Pomorski i Kujawsko-pomorski urodzeni w latach 1993/94.

W eliminacjach walczył jedyny reprezentant Chojnic, Patryk Godlewski "Boxing Team" Chojnice, który skrzyżował rękawice z doświadczonym pięściarzem Zohro Simoynyan z Zawiszy Bydgoszcz. W tym pojedynku lepszy okazał się Patryk Godlewski, który wygrał walkę 2:1. Tym samym podopieczny Leszka Podlejskiego i Marcina Gruchały zapewnił sobie prawo startu w Pucharze Polski.

W dniach 29-30 października w Grudziądzu zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Klub Boxing Team Chojnice w wadze 52 kg reprezentowali bracia bliźniacy Jakub i Kamil Kowalewscy, którzy zdaniem trenerów teamu w konfrontacji z reprezentantami okręgu Kujawsko-Pomorskiego mieli realne szanse na wygranie swoich pojedynków.

W pierwszym dniu zawodów Jakub Kowalewski bez problemu pokonał Gracjana Andrzejewskiego (Astoria Bydgoszcz) w 2 rundzie przez RSC i zapewnił sobie awans do finału.
Drugi z braci Kamil trafił na reprezentanta gospodarzy Dawida Maciejewskiego (Start Grudziadz) i po zaciętym pojedynku wygrał na pkt. 2:1, również zapewniając sobie miejsce w finale.

Do walki finałowej jednak nie doszło, ponieważ bratobójczy pojedynek, zdaniem rodziców i trenera, nie miał większego sensu. Tym samym bracia Kowalewscy zdobyli złoty i srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.