Strona główna

Międzynarodowo w chojnickim Katoliku

Międzynarodowo w chojnickim Katoliku

2011-10-18 09:46:53  |  Rafał Maliszewski

W Katolickim Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Chojnicach przebywają delegacje z Niemiec, Rumunii, Turcji i Włoch. W ramach europejskiego projektu „Comenius” chojnicka szkoła jako pierwsza organizuje międzynarodowe warsztaty teatralne pt. „Spotlights For Tolerance”. Cały projekt potrwa dwa lata, goście z krajów partnerskich pozostaną w naszym mieście do piątku.

Opiekunami projektu są nauczyciele językowcy Karol Glamowski i Rafał Maliszewski. Swoją pomocą służy również Magdalena Grala. Oprócz warsztatów teatralnych, które są główną aktywnością projektową, młodzież poznaje walory turystyczne naszego miasta  i regionu. Podczas spotkania w ratuszu miejskim, młodzież miała okazję poznać osiągnięcia i dalsze plany inwestycyjne miasta. Burmistrz Chojnic – dr Arseniusz Finster – powiedział, że podczas jego kadencji nie miała jeszcze miejsca taka sytuacja, aby na sali obrad Rady Miejskiej spotkało się w jednym czasie aż pięć narodowości.

Goście z zagranicy są zachwyceni polską gościnnością oraz profesjonalizmem przygotowanych warsztatów teatralnych. „Większość uczniów i nauczycieli odwiedza Polskę po raz pierwszy i zabiera ze sobą wspaniałe wspomnienia z pobytu w tym kraju” – mówi Bawarczyk, Peter Ringeisen. „Oprócz ciężkiej pracy projektowej, która uczy wzajemnego szacunku do odmienności kulturowej, religijnej i światopoglądowej, uczniowie nawiązują ważne w ich życiu przyjaźnie” – dodaje wicedyrektor szkoły dr Rafał Maliszewski.
Najbliższa rewizyta zaplanowana jest na kwiecień, kiedy to uczniowie chojnickiego Katolika polecą do Turcji, a potem do kolejnych krajów zaangażowanych w projekcie. Finałowe przedstawienie teatralne przewidziane jest na czerwiec 2013 r. w Niemczech.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl