Strona główna

Wyborczy konkurs – wyniki

Wyborczy konkurs – wyniki

2011-10-11 21:05:08  |  tekst i fot. - je

Przed wyborami parlamentarnymi ogłosiliśmy konkurs zatytułowany „Kto będzie posłem?”. Poprosiliśmy naszych Czytelników o odpowiedź na kilka pytań dotyczących przewidywanych wyników głosowania chojniczan w dniu 9 października.

Znane są już oficjalne wyniki wyborów w okręgu gdyńsko - słupskim. Dziś (11.10.) ogłoszono podział mandatów pomiędzy poszczególne listy i kandydatów. Możemy je porównać z nadesłanymi odpowiedziami na nasze pytania.

Pytanie nr 1 – Jaka będzie frekwencja wyborcza w Chojnicach?

Prawidłową odpowiedzią jest 51,87%. Rozrzut typów frekwencji był spory. Od 37,5% do nawet 85%. Może kiedyś będzie i tak wysoka? Najbliższy był Jacek Borzyszkowski – 51 %.

Pytanie nr 2 – Który z kandydatów PO uzyska w Chojnicach najwięcej głosów – Stanisław Lamczyk, Leszek Redzimski czy Marek Szczepański?

Ponad 70% uczestników naszego konkursu stawiało na Leszka Redzimskiego, co jest prawidłową odpowiedzią.

Pytanie nr 3 – Czy w Chojnicach więcej głosów otrzyma Leszek Miller, Jacek Kowalik czy Dorota Gardias z listy SLD?

Nieco ponad 40% uczestników postawiło na Jacka Kowalika (uzyskał 695 głosów), który w naszym mieście pokonał byłego premiera. Wszyscy pozostali sądzili, że jednak Leszek Miller (436 głosów) wygra w Chojnicach.

Pytanie nr 4 – Komu z niżej podanych kandydatur przypadnie mandat poselski? Można podać jedno nazwisko, dwa, trzy lub więcej; albo, że żaden z nich.

PO - Stanisław Lamczyk, Leszek Redzimski, Marek Szczepański, Elżbieta Singer.

PiS – Piotr Stanke, Zbigniew Kozak, Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

SLD – Jacek Kowalik

Ruch Palikota – Artur Grodziski, Marta Olszewska.

PSL – Leszek Zawadzki, Hanna Babińska.

Największym optymistą był Patryk Czapiewski. Liczył na to, że posłami zostaną Stanisław Lamczyk, Piotr Stanke, Jacek Kowalik oraz Artur Grodziski. Niestety, ale spośród podanych kandydatur tylko Stanisław Lamczyk i Dorota Arciszewska-Mielewczyk zasiądą w ławach sejmowych. Przewidział taki rozwój wypadków jedynie internauta o pseudonimie „Krzys”. Te dwa nazwiska podał także Jacek Borzyszkowski. Sądził, że mandat poselski przypadnie także Zbigniewowi Kozakowi, dlatego przyznajemy p.Jackowi 0,66 pkt. za tę odpowiedź.

Pytanie nr 5 – Który wynik w Chojnicach będzie miała kandydatka do Senatu Joanna Gierszewska z PJN – pierwszy, drugi, trzeci, czwarty czy piąty?

Joanna Gierszewska zdobyła 3141 głosów, co jest trzecim wynikiem w Chojnicach. Tak podejrzewało prawie 30% „zawodników” naszej zabawy. Jednym z nich jest … Jacek Borzyszkowski.

Zdecydowanym zwycięzcą w naszym konkursie jest oczywiście Jacek Borzyszkowski – 3,66 pkt. na 5 możliwych. Gdyby wybrał Jacka Kowalika, a nie Leszka Millera, na triumfatora pojedynku na lewicy; a także ograniczył się do dwóch wcześniej przedstawionych nazwisk przyszłych posłów; miałby komplet punktów. Może warto p.Jacka wynająć za 4 lata do roli doradcy chojnickich sztabów wyborczych? Drugie miejsce ex aequo z dorobkiem 2,0 pkt. zajęli – „Krzys”, Paulina Meller oraz Emilia Hoppe. Trzecie miejsce za zdobycie 1,5 pkt. przypadło Patrykowi Czapiewskiemu. Wkrótce wręczymy laureatom nagrody.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl