Strona główna

Zebrali ponad 3 tys. zł

Zebrali ponad 3 tys. zł

2011-10-05 10:41:03  |  Teskt i fot. mz

Wczoraj brać uczniowska wraz z nauczycielami zorganizowała koncert charytatywny dla swojej koleżanki ze szkolnej ławki – Kamili Kapłanowskiej. Zebrali ponad 3 tysiące złotych.

Dziewczyna straciła nogę w wypadku. Proteza kosztuje od 180 do 200 tys. zł. Pieniążki zbierane były już m.in. podczas meczu Chojniczanki. Wczoraj w Chojnickim Domu Kultury dla Kamili Kapłanowskiej grały szkolne zespoły, a także Magdalena Kosobucka, Radosław Osiński, Ireneusz Drobiński, Ryszard Stopa, Katarzyna Peplińska, Emilia Otta i zespół MP DWA. Wiersz ks. Twardowskiego recytowała Katarzyna Blaszke.

W międzyczasie można było wziąć udział w licytacji obrazów. - Zebraliśmy 3 tys. 120 zł. Jeszcze za obrazy powinno wpłynąć 300 zł – poinformowała nauczycielka z ZSKP Marzena Skwierawska.

Kamila również pojawiła się w ChDK, żeby zobaczyć koncert przygotowany przez kolegów i koleżanki ze szkoły. Odczytano od niej list, w którym dziękuje za pomoc i docenia, że jest tyle serc przepełnionych dobrocią. - Wierzę, że uda się zebrać pieniądze – ma nadzieję Kamila.

Suma jest spora, ale ludzi dobrej woli jest także wielu. Już 14 października ks. Tomasz Mońko organizuje mecz księża kontra policjanci. Uczniowie ZSKP zbierają też nakrętki. Przed świętami organizowany jest kiermasz, na którym sprzedawane będą ozdoby.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl