Strona główna

Stanisław Lamczyk - biografia

Stanisław Lamczyk - biografia

2011-09-19 11:37:01  | 

Urodziłem się 12 sierpnia 1957 roku w Brusach. Ukończyłem studia techniczne w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie (obecnie Politechnika Koszalińska).

Po ukończeniu stażu w Rolniczej Spółdzielni “Radunia”, zostałem kierownikiem działu wydobycia i przerobu torfu. Po roku pracy awansowałem na szefa produkcji. W tym czasie nadzorowałem szereg inwestycji realizowanych przez tę Spółdzielnię, w tym zarządzałem pracą 200 ludzi. W roku 1989 założyłem Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe “IZOBUD” w Somoninie, które zajmuje się dystrybucją materiałów budowlanych. W wyniku rozwoju firmy w 1995 roku powstał oddział w Gdańsku Osowie, a w roku 2000 w Chojnicach. Jestem współzałożycielem Powszechnej Wyższej Szkoły Humanistycznej “Pomerania” w Chojnicach, która powstała w 2003 roku.

W roku 2002 ukończyłem studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego - Gdańska Fundacja Kształcenia Menadżerów, a w 2005 roku rozpocząłem pisanie pracy doktorskiej na Uniwersytecie Gdańskim.

W latach 1998 - 2002 byłem radnym gminy Somonino, a także członkiem Rady Społecznej Szpitala w Kartuzach. Pełniłem też funkcję Radnego w Powiecie Kartuskim. Mieszkam w Somoninie wraz z żoną Marią (z wykształcenia ekonomista). Mamy trójkę dzieci - Annę, Macieja i Aleksandrę. Rodzina jest dla mnie wsparciem, dzięki niej, i dla niej, mam motywację i siłę do działania.

Link do YouTube

Ważne miejsce w moim życiu zajmuje zamiłowanie do sportu. Uważam, że aktywność fizyczna jest potrzebna w życiu człowieka - kształtuje ducha, wzmacnia osobowość, uczy systematyczności. Czynnie uprawiam sport od najmłodszych lat. Trenowałem grę w piłkę ręczną w klubie Zawisza Bydgoszcz (1977), uprawiałem bieg na 100 metrów, brałem udział w Mistrzostwach Polski w pływaniu, gdzie zająłem medalowe miejsce. Tak było we wczesnej młodości. Dzisiaj, jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu, staram się go aktywnie wykorzystywać: biegam po lesie, uprawiam jogę, chodzę na basen. Sport pomaga mi pozostawać aktywnym w wielu wymagających wysiłku sytuacjach życiowych, mam siły i witalność do efektywnej, codziennej działalności.

Inną moją pasją są książki o tematyce psychologicznej, interesuje mnie jak człowiek myśli i jak funkcjonuje w świecie. Lubię też literaturę związaną z moim regionem, o Kaszubach i po kaszubsku. W wolnym czasie chętnie oglądam filmy, najczęściej polskie komedie.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl