Trzy punkty na inaugurację

2011-09-16 22:42:01  |  tekst: Ł.R.

Od wyjazdowej wygranej 2:1 z Pogonią Szczecin swoją batalię w Ekstraklasie Polskiej Ligi Futsalu rozpoczęły Czerwone Diabły prowadzone przez Artura Chrzonowskiego.

Pierwsze koty za płoty. Tak można powiedzieć o inauguracyjnym spotkaniu z udziałem reprezentanta Chojnic w Ekstraklasie. Przed spotkaniem wszyscy zastanawiali się w jakiej obecnie formie są chojniczanie i czy nowe transfery wypalą.

W pierwszej połowie zakończonej bezbramkowym remisem bliżsi zdobycia gola byli zawodnicy Czerwonych Diabłów. Strzały Jakuba Mączkowskiego, Tomasza Kriezela, sytuacja sam na sam ,,Wiatraka" czy strzał Kolesnika wybity z linii bramkowej, nie przyniosły oczekiwanego rezultatu w postaci gola.

Kibice gospodarzy zebrani w hali niemal po brzegi, w 25. minucie musieli przełknąć gorzką pigułkę. Wszystko to za sprawą Tomasza Kriezela, który po asyście Vitaliya Kolesnika zdobył bramkę na 1:0 dla Red Devils. Pięć minut później na tablicy wyników widniał już wynik remisowy. Gola dla ,,Portowców" zdobył Ricardinho.

Kluczowa dla meczu okazała się 35. minuta. Po podaniu Vadyma Ivanova, Mariusz Kaźmierczak huknął pod porzeczkę wyprowadzając nasz zespół na jednobramkowe prowadzenie. Ostatnie minuty, pomimo wycofania bramkarza po stronie gospodarzy, nie przyniosły zmiany rezultatu. Ostatecznie Czerwone Diabły wygrały na inaugurację 2:1.

POGOŃ '04 SZCZECIN - RED DEVILS CHOJNICE 1:2 (0:0)

Ricardinho (30')                 Kreizel (25') Kaźmierczak (35')

Red Devils: Kępa, Kobus - Ivanov, Mączkowski, Kolesnik, Kaźmierczak - Sobański, Żołądź,  Chrzonowski, Kriezel - Skiba, Kniachnicki.