Strona główna

Komputerowy przetarg rozstrzygnięty

Komputerowy przetarg rozstrzygnięty

2011-09-16 12:29:50  |  tekst je, fot. ms

Wyłoniono dostawcę komputerów oraz oprogramowania dla beneficjentów programu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”. Zakończył się też nabór chętnych chojniczan na jeden z 50 pecetów.

Tyle właśnie sztuk liczy pula sprzętu komputerowego przeznaczona dla osób o niskich dochodach. Gdy dwa tygodnie przed zakończeniem naboru (planowany był do 31.08) pisaliśmy o nim, wówczas do UM dotarło jedynie 37 wniosków. Ostatecznie z tej możliwości skorzystały 83 osoby. Z przyczyn formalnych, czyli przede wszystkim niespełniania niektórych wymogów, komisja powołana przez burmistrza Arseniusza Finstera odrzuciła 21 wniosków. – Przedwczoraj (14.09) w ratuszu zostało przeprowadzone losowanie z udziałem osób, których wnioski uzyskały lokaty od 41 do 52. Miały jednakową ilość punktów. Dwie osoby, które odpadły, otwierają listę rezerwową. Liczy ona 12 pozycji – przekazał nam członek tej komisji Tomasz Kamiński, dyrektor Wydziału Programów Rozwojowych w UM. Przewiduje, że najpóźniej za 2 tygodnie zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie firmy, która umożliwi dostęp do Internetu uczestnikom programu.

Kilka dni temu wyłoniono realizatora dostaw zestawów komputerowych oraz oprogramowania. Została nim firma K&K Karol Karnowski Chojnice Stary Rynek 5/6. Ich oferta w wysokości 902 780 zł brutto była jedyną, która wpłynęła na przetarg. W trakcie przetargu (23.08) została  zmieniona jego specyfikacja. Stało się to po tym, gdy firma zainteresowana wzięciem w nim udziału zadała pytanie, czy może zastosować zasilacz o mocy większej niż 250 W. Było to dwanaście dni po ukazaniu się naszego tekstu, w którym wyraziliśmy zdziwienie takim zapisem. Nie była to jedyna zmiana. Przyznano rację autorowi zapytania - „Wnosimy o zmianę specyfikacji dysku twardego z „Smart II lub Smart III” na „S.M.A.R.T.” System Smart II i III jest stosowany wyłącznie w produktach marki Hewlett-Packard i w/w wymóg w specyfikacji jest wskazaniem na konkretnego dostawcę sprzętu, co jest niezgodne z ustawą PZP.”

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl