Strona główna

Rajd na pole szarży pod Krojantami

Rajd na pole szarży pod Krojantami

2011-09-06 08:52:27  |  Andrzej Beger

Za nami już kolejna impreza zorganizowana przez Chojnickie Towarzystwo Miłośników Roweru „Cyklista”.

Uczestnicy od czwartku przybywali do Stanicy PTTK w Charzykowych. Dla nich przewidziano nocny spacer po Charzykowych. W piątek od rana rowerzyści wyruszyli na trasę wycieczki rowerowej. W Klosnowie Marek Pałaszyński przybliżył nam historię wyłuszczarni oraz oprowadził po trasie ścieżki dydaktycznej.
Dalej trasa prowadziła przez Park Narodowy „Bory Tucholskie” do Drzewicza i następnie do Brus Jaglii, gdzie odwiedziliśmy artystę ludowego Józefa Chełmowskiego. Ten niezwykły człowiek oprowadził nas po swojej pracowni, a nawet zagrał na instrumentach. Chyba podobała mu się ta kolorowa grupa rowerzystów z różnych stron.
Dalej trasa zawiodła nas do Brus, gdzie obejrzeliśmy m.in. kościół pw. św. Barbary. Dalej wróciliśmy przez Swornegacie, Chociński Młyn, Bachorze, Funkę do Charzyków.
Wieczorem przybyli pozostali uczestnicy. Minutą ciszy uczciliśmy zmarłych ostatnio naszych kolegów rowerzystów, a w szczególności Zbigniewa Borońskiego z Bydgoszczy. W tym roku uroczyste otwarcie uświetniła salwa z hakownic w wykonaniu członków Bractwa Rycerskiego Herbu Tur z Chojnic. Nie zabrakło również pozdrowień od naszych kolegów odbywających właśnie wyprawę dookoła największego wysokogórskiego jeziora na ziemi TITIcaca, na terenach Peru i Boliwii. Miłym akcentem było uhonorowanie Stefana Stożka tortem z okazji obchodzonych w tym roku 80 urodzin. A potem… to już zabawa do białego rana.
Trzeci dzień to poranny wyjazd do Rytla, skąd popłynęliśmy Brdą do Woziwody. Trasa urozmaicona, pogoda wspaniała, więc niektórzy z uczestników postanowili zaznajomić się z wodą.
Po powrocie czekała na nas grochówka. Następnie odbyły się konkurencje rajdowe.

Konkurs Krajoznawczy
I m Ziemkowski Grzegorz Gdynia
II m Matuszewska Iwona Poznań
III m Szmit Szymon Świecie

Strzelanie z wiatrówki do kaczek
Najlepszy choć poza konkursem był komandor 5 trafień
I m Rutkowski Ireneusz Poznań
II m Wojewska Renata Wejherowo
III m Jaskulski Wiesław

Rzut lotkami do celu
I m Kłudka Janusz Barcelona
II m Matuszak Sławomir Poznań
III m Piepiórka Krzysztof Sobowidz
Wieczór rozpoczął się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, ale głównie wspólnym śpiewaniem do rana.

W niedzielę podsumowano konkurencje, wręczono nagrody i upominki. Uczestnicy oklaskami podziękowali Lucynie i Krzysztofowi Małgorzewiczom gospodarzom stanicy za gorące przyjęcie.
Po zakończeniu postało tylko uczestnictwo w uroczystościach pod Krojantami.

 Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl