Złoty medal na Mistrzostwach Polski

2011-09-05 10:43:31  |  ChKŻ

Ze złotym i brązowym medalem wróciła załoga ChKŻ Chojnice Filip Florek i Robert Szpuła z Mistrzostw Polski klas Nieolimpijskich. Regaty odbyły się w Gdyni w dniach 02-04.09.2011 r.

W klasie 420 nasza załoga zajęła 1 miejsce w klasyfikacji mężczyzn juniorów oraz 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Również pozostałe załogi Chojnickiego Klubu Żeglarskiego zajęły bardzo dobre miejsca. Ewa Szczęsna i Jagoda Reszka (YKP Warszawa) – 10 miejsce, 6 miejsce w klasyfikacji kobiet juniorek; Łukasz Wyrowiński i Dominik Janowczyk – 14 miejsce, 7 miejsce w klasyfikacji mężczyzn juniorów. Złoty medal zdobyła załoga KS SPÓJNIA Warszawa Julia Rokosz i Joanna Szopińska, srebro Olga Jędrzejewska (YKP Warszawa) i Katarzyna Goralska (YKP Gdynia).Ogółem w klasie 420 startowało 38 załóg.

Dobry start zaliczył również Mikołaj Lahn, który zajął 12 miejsce w klasie Laser Radial (6 w klasyfikacji juniorów). Jego klubowy kolega Marcin Pilarczyk zajął 40 miejsce (28 w klasyfikacji juniorów). Złoty medal zdobył zawodnik AZS AWFiS Gdańsk Mateusz Hanke, srebrny Marcin Rudawski (AZS UW), natomiast najniższe miejsce na podium zajął Michał Gryglewski z SEJK POGOŃ Szczecin). Łącznie w tej klasie startowało 51 zawodników.

Również w miniony weekend (03-04.09.2011 r.) odbyły się regaty o „Puchar Komandora ChKŻ” w klasach Optimist Gr. A, B i UKS. W klasie Optimist Gr. A startowało 13 zawodników, a całe podium przypadło w udziale zawodnikom Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Pierwsze miejsce zajął Marcin Urbański, przed Damianem Kosmalskim i Karoliną Knapik. W klasie Optimist Gr. B pierwsze miejsce zajęła zawodniczka naszego Klubu Natalia Kazykalewicz. Drugie miejsce zajęła Weronika Janowska z OPTI CWM Gdynia, na najniższym miejscu na podium stanął Seweryn Łangowski z LKS Charzykowy.

W klasyfikacji UKS najlepszy okazał się Oskar Adamiak z MKŻ MARINA Łeba, przed Barbarą Mindak z LKS Charzykowy i Wiktorią Kaczor z LKS Charzykowy.

Regaty „Puchar Komandora ChKŻ” udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu przez Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego w Gdańsku.