Strona główna

DKF wrzesień. Konkurs rozstrzygnięty

DKF wrzesień. Konkurs rozstrzygnięty

2011-08-30 10:05:09  |  DKF, mz

Po przerwie wakacyjnej zapraszamy na seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Póki co w tym miesiącu miejsce spotkań kinomaniaków, czyli Chojnicki Dom Kultury, pozostaje bez zmian. Obiekt ma zostać wyburzony na jesień, ale jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie. Ceny karnetu także bez zmian - 20 zł, pojedynczy bilet 8 zł.

Zapraszamy do zapoznania się z opisem filmów, jak też do konkursu, w którym do wygrania dwa karnety.

05.09.2011

CELEBRITY

Scenariusz i reżyseria: Woody Allen

Zdjęcia: Sven Nykvist

Produkcja: USA

Rok: 1998

Czas trwania: 112 min

Gatunek: obyczajowy

Obsada: Kenneth Branagh, Melanie Griffith, Winona Ryder, Charlize Theron, Famke Janssen, Judy Davis, Joe Mantegna, Leonardo DiCaprio i inni

Historia kręci się wokół świeżo rozwiedzionego dziennikarza z pisarskimi ambicjami Lee Simona (K.Branagh), który romansuje z kobietami świata show-biznesu, m.in. statystką filmową, próbuje także uwieść gwiazdę pierwszoplanową-podstarzałą nimfomankę, czy temperamentną supermodelkę. Bohater przechodzi kryzys osobisty, próbuje ukończyć swoją drugą powieść, sprzedać scenariusz i ułożyć sobie życie. Zawód dziennikarza stwarza Lee pretekst, aby przyjrzeć się życiu sław. Próbuje to wykorzystać do własnych celów... Jego była żona (Judy Davis) ma więcej szczęścia. Zaczyna karierę w telewizji, poznaje idealnego mężczyznę.

Film opowiada o kulisach sławy, o sławie za wszelką cenę, o tym czy musi się ona wiązać tylko z zepsuciem moralnym, czy można żyć w tym świecie normalnym życiem, czy można być tylko Celebrytą. Ale językiem Allena czyli groteską.

12.09.2011

PIWNE ROZMOWY BRACI MCMULLEN (The Brothers McMullen)

Scenariusz i reżyseria: Edward Burns
Zdjęcia: Dick Fisher
Produkcja: USA
Rok: 1995
Czas trwania: 110 min.
Gatunek: komedia
Obsada: Edward Burns, Mike McGlone, Jack Mulcahy i inni

Debiutancki obraz Edwarda Burnsa zrealizowany przy wsparciu rodziny i przyjaciół.
Film nie zdobyłby rozgłosu, gdyby nie temat - przy piwie spotykają się trzej bracia w wieku 25-35 lat. Wychowani w katolickiej rodzinie irlandzkiej, w nowojorskiej Long Island, konfrontują swoje doświadczenia, wymieniają poglądy o życiu, miłości i kobietach. To, co mówią, odbiega od zwykłych piwnych rozmów; przyczyną licznych starć i humorystycznych konfliktów nie jest pijacki bełkot, lecz odmienne poglądy.
Film Edwarda Burnsa jest już jedną z legend amerykańskiego kina. Zrealizowany w osiem miesięcy przez filmowca amatora minimalnym kosztem (około 30 tys. dolarów) zawojował publiczność i jury prestiżowego festiwalu filmów niezależnych w Sundance i zdobył tam Grand Prix. Nagroda sprawiła, że wytwórnia Fox wyłożyła pieniądze na przekopiowanie taśmy 16-milimetrowej na film normalnego formatu, co umożliwiło pokazanie "Piwnych rozmów..." w Cannes.

19.09.2011

WDOWA ŚW. PIOTRA (La Veuve de Saint Pierre)

Reżyseria:  Patrice Leconte

Produkcja: Francja

Rok: 2000

Czas trwania: 112 min.

Gatunek: melodramat

Obsada: Juliette Binoche, Daniel Auteuil, Emir Kusturica, i inni

Rok 1850 - Saint-Pierre, zapomniana francuska wysepka w pobliżu Kanady.  Którejś nocy pewien mężczyzna pada ofiarą brutalnego morderstwa. Winny zbrodni, Neel Auguste, zostaje w wyniku tego skazany na śmierć. Jednak na Saint-Pierre nie ma ani gilotyny, ani kata. Rząd Francji obiecuje temu zaradzić, ostrzega jednak, że na pomoc przyjdzie długo czekać. Gilotynę trzeba bowiem sprowadzić z samej Francji, dalekiej ojczyzny.
Póki to się nie stanie, Neel pozostaje pod pieczą Kapitana i w pokorze oczekuje na wykonanie wyroku. Żona Kapitana, pani La, w szczególny sposób interesuje się losem Neela, w którym dostrzega dobroć i prostotę. Nie potrafi przyjąć do wiadomości, że człowiek może być z gruntu zły i wierzy w możliwość zrehabilitowania skazańca.
Krok po kroku, dzięki pomocy swej protektorki, wbrew oczekiwaniom miejscowych decydentów, skazany staje się niezbędnym i jednym z najbardziej lubianych członków społeczności wyspy.

26.09.2011

UPIÓR W OPERZE  (The Phantom of the Opera)

Scenariusz: Joel Schumacher, Andrew Lloyd Webber

Reżyseria: Joel Schumacher

Zdjęcia: John Mathieson

Produkcja: Wielka Brytania/USA

Rok: 2004

Czas trwania: 143 min.

Gatunek: musical, dramat

Obsada: Gerard Butler, Emmy Rossum, Miranda Richardson, Patrick Wilson, i inni

Oszpecony geniusz muzyczny ukrywa się w podziemiach paryskiej opery, darząc gorącym uczuciem młodą śpiewaczkę. Jednak wszyscy dookoła sądzą, że w operze straszy duch, który terroryzuje zespół teatru...
Upiór w operze to filmowa wersja słynnego musicalu Andrew Lloyd Webbera z 1986 roku (opartego na powieści Gastona Leroux’a z roku 1911).

UWAGA KONKURS: Mamy karnety dla pierwszych dwóch osób, które prześlą maile na adres konkurs@chojnice24.pl , w temacie wpisując DKF, a w treści swoje dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu (Twoje dane są chronione wg obowiązującego prawa).

Rozstrzygnięcie konkursu. Karnety wygrali Daniel Szefler i Waldemar Czapiewski. Gratulujemy! Karnety będą do odbioru przed seansem w kasie ChDK.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl