Marcin Urbański złotym medalistą!

2011-08-17 16:11:21  |  ChKŻ

W dniach 12-16.08 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich w dyscyplinie żeglarstwo. Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

Do finałów OOM w klasie Optimist zakwalifikowało się 12. zawodników ChKŻ Chojnice, którzy reprezentowali klub oraz województwo pomorskie. Regaty zakończyły się ogromnym sukcesem, ponieważ Marcin Urbański (Chojnicki Klub Żeglarski) zdobył złoty medal w kl. Optimist. Pozostali nasi zawodnicy również uzyskali bardzo dobre miejsca, zdobywając łącznie 38. punktów, co dało Chojnickiemu Klubowi Żeglarskiemu 4. miejsce w klasyfikacji klubów. Naszemu klubowi zabrakło bardzo niewiele - tylko 1. punkt do trzeciego miejsca i 2. punkty do trzeciego miejsca. W klasyfikacji województw, województwo pomorskie okazało się najlepsze.

Regaty odbywały się przy bardzo słabym wietrze (2-4 m/s). Rozegrano tylko 5 wyścigów w klasyfikacji chłopców i sześć w klasyfikacji dziewcząt. Nasza najlepsza zawodniczka, Magda Kwaśna zajęła 4. miejsce. Do brązowego medalu zabrakł jej tylko jeden punkt. Pozostałe zawodniczki ChKŻ Chojnice zajęły następujące miejsca: Karolina Knapik – 11. miejsce, Hanna Romanowska – 17. miejsce. Klasyfikację dziewcząt wygrała Martyna Mik z UKS MOS Ełk, przed Ewą Romaniuk z YKP Gdynia i Karoliną Gawlik z UKS FIR Warszawa.

Klasyfikację chłopców wygrał Marcin Urbański z ChKŻ Chojnice, przed Szymonem Buksakiem z YKP Gdynia. Najniższe miejsce na podium zajął Mateusz Tarasiuk z MOS SSW Iława. Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: Mateusz Ciechacki – 9. miejsce, Wojciech Lipke – 13. miejsce, Michał Pilarczyk – 14. miejsce, Damian Kosmalski – 15. miejsce, Jan Adriańczyk – 25. miejsce, Kacper Mazurek – 26. miejsce, Sebastian Mazurek – 37 miejsce, Jakub Lipiński – 42. miejsce, Rafał Karwowski (LKS Charzykowy) – 48. miejsce.

Za tydzień zawodnicy ChKŻ Chojnice wyjeżdżają na następne regaty, tym razem do Włoch na Drużynowe Mistrzostwa Europy i tam będą walczyć o wysokie miejsca. Trenerem i kierownikiem reprezentacji Pomorza był Mirosław Laskowski.