Strona główna

Zakochani w operetce

Zakochani w operetce

2011-08-15 12:00:10  |  Tekst i fot. Joanna Kwasigroch

Ubiegły weekend (13-14.08) był nie lada gratką dla miłośników operetki. W ramach Chojnickich Nocy Operetkowych zaprezentowała się Orkiestra im. Johanna Straussa pod dyrekcją Marka Czekały.

Była to prawdziwa muzyczna uczta, jakiej chojniczanie jeszcze nie widzieli. Inicjatywa nocy z operetką to nowość nie tylko dla nich, ale również dla dyrygenta orkiestry, który koncertując po niemalże całej Polsce, nie spotkał się jeszcze z taką formą występów. O tym, że pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, świadczy zajęta co do ostatniego miejsca trybuna Fosy Miejskiej.

Niedzielny koncert pt. „Miłość i operetka” wprowadził słuchaczy w wyjątkowy miłosny nastrój. A miłość – szeroko pojmowana – płynęła prosto ze sceny. Dała się wyczuć nie tylko ze względu na motyw przewodni, ale przede wszystkim przez pasję, z jaką członkowie orkiestry wykonywali kolejne utwory. Bogaty repertuar muzyczny zawierał elementy cygańskie, nie zabrakło również utworów doskonale znanych bez względu na wiek i zamiłowania muzyczne odbiorców. Całość opierała się na inteligentnym dowcipie oraz fantastycznych umiejętnościach aktorskich i wokalnych Anity Maszczyk oraz Michała Musioła. W roli prowadzącego świetnie spisał się dyrygent orkiestry Marek Czekała, który rozbawiał chojnicką publiczność i zachęcał do wspólnego przeżywania tego muzycznego święta.

Organizatorzy imprez na świeżym powietrzu zawsze muszą wkalkulować w ich przebieg pewne ryzyko związane z kapryśną pogodą. Tym razem aura okazała się łaskawa, choć nie obyło się bez burzy. Była to, na szczęście, burza gromkich oklasków i wyrazów uznania dla bydgoskich muzyków. A komu było mało, ten mógł kupić płytę z Wielkiego Koncertu Jubileuszowego, który miał miejsce w ubiegłym roku w Bydgoszczy. Na pocieszenie pozostaje również słowo od organizatorów, którzy zagwarantowali, że za rok powtórzą cykl nocnych spotkań z operetką. Czekamy niecierpliwie!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl