Strona główna

IV Charzykowska Bitwa Kabaretowa

IV Charzykowska Bitwa Kabaretowa

2011-08-19 08:51:43  |  Gminny Ośrodek Kultury, fot. Krzysztof Różycki

Już w sobotę, 20 sierpnia, ostatnia z imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w charzykowskim amfiteatrze im. Ottona Weilanda. Na finisz przygotowaliśmy dla Was dużą dawkę śmiechu. Artyści kabaretowi największego kalibru zaprezentują komediową formę artystyczną w postaci monologu przed publicznością, zwaną "Stand-up comedy".

Sobota, 20 sierpnia, godzina 20:00. Amfiteatr letni im. Ottona Weilanda w Charzykowach. Wstęp wolny.

Poniżej przedstawiamy sylwetki tegorocznych gwiazd kabaretowych.

Abelard Giza - to wyjątkowa osobowość. Niezwykle utalentowany i sympatyczny. Pełen pozytywnej energii i dużego dystansu do siebie. Trafny obserwator rzeczywistości i niezwykle czujny na scenie. Abelard, poprzez pryzmat swojej osoby, potrafi z niezwykłą precyzją ocenić polską rzeczywistość i skomentować ludzką głupotę.
Nie boi się odważnych skojarzeń i jest daleki od banalnych historii. Jego programy, wypełnione trafnymi grepsami na długo pozostają w naszej pamięci i są najlepszym antidotum na głupotę, której na świecie nie brakuje.
Abelard Giza to najnowsze objawienie polskiej sceny stand up comedy, która cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem polskiego widza.

Link do YouTube

Tomasz Jachimek - to perła wśród stand-upowców, czyli ludzi robiących tzw. one-man show. Tomasz Jachimek tworzący Kabaret Jachim Presents jest instytucją zawierającą w sobie autora tekstów skeczy, monologów, piosenek, felietonów prasowych, audycji radiowych i wykonawcę tychże. Nie da się ukryć, że Tomasz Jachimek jest inteligentny, błyskotliwy i do tego zabawny.
Ponadto jest uczulony na ludzką głupotę, co potwierdza obnażając ją regularnie w programie "Szkło Kontaktowe" w TVN24. Jest tak uczulony, że obnażał ją również na łamach "Newsweeka", a ponieważ głupota ludzka nie zna granic, Tomek jeszcze długo będzie miał co robić.

Katarzyna Piasecka. Znaczy... Może być też Kasia, Kasieńka, Kasiunia. Jak wygodnie. Jest kilka rzeczy, których z pewnością o niej powiedzieć nie można. Dla równowagi są też takie, które z pewnością można:
Jest stand-up`erką - uprawia stand-up comedy.
Jest artystką kabaretową - brzmi ładnie. Że artystka! W USA nazwano by ją komikiem, ale jesteśmy nad Wisłą, Odrą i Brdą, więc niech zostanie ta dumnie brzmiąca "artystka kabaretowa".
Jest kobietą - brzmi odpowiednio, a dodatkowo częściowo określa mnie ją jako stand-up`erkę, artystkę kabaretową.
Spotyka się z opiniami, że wypełnia lukę jaka istnieje na polskiej scenie kabaretowej. Że kobieta, że solo, że stand-up.
Po prostu lubi gadać ze sceny. Tak po prostu. A że jej naturalność na scenie mieści się właśnie w ramach stand-up comedy, to super. Robi to, co lubi i tak jak lubi.

Kacper Ruciński - utalentowany młody polski komik, uprawiający trudną sztukę "stand - up comedy". W 2009 roku bezapelacyjnie zwyciężył na Kabaretowych Mistrzostwach Świata oraz został laureatem festiwali SZPAK w Szczecinie i PKS w Warszawie. Finalista Festiwalu PAKA 2010.
Kacpra Rucińskiego charakteryzują umiejętności gawędziarskie, błyskotliwe puenty oraz znakomity kontakt z publicznością, umożliwiające swobodne i dowcipne przedstawianie przemyśleń charakterystycznych dla przedstawicieli młodego pokolenia.

Zobacz relację video i zdjęcia z zeszłorocznej bitwy kabaretowej

Link do YouTube

Link do YouTube

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl