Strona główna

ZZO w Nowym Dworze dla Skanska S.A.

ZZO w Nowym Dworze dla Skanska S.A.

2011-08-08 14:46:15  |  tekst i fot. je

Drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze zakończył się sukcesem.

Wpłynęło na niego 11 ofert. Inwestor, czyli związek komunalny 10 gmin z powiatu człuchowskiego i chojnickiego, miał przygotowane na sfinansowanie zamówienia prawie 40 mln zł brutto z VAT. Podatek po zakończeniu inwestycji zostanie zwrócony. Składa się na to ok. 14 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki unijne w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego), pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 13,5 mln zł oraz 9,5 mln zł od udziałowców.

Najtańszą ofertę (ceny brutto) złożyła firma Skanska z Warszawy – 39,031 mln zł. Tylko 260 tys. zł droższa była oferta firmy CONTROL PROCESS z Krakowa. Najwięcej za swoje usługi zażyczyła sobie Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska – 46,9 mln zł. Konsorcjum, którego liderem był chojnicki Ekomel, złożyło ofertę na 44,1 mln zł. Jeśli nie wpłyną żadne protesty, to 17.08 dojdzie do podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu. Czas na wykonanie zamówienia to 13 miesięcy – do 17.09.2012 r.

Niewykluczone, że rozpiszemy przetarg na udzielenie nam kredytu obrotowego w wysokości ok. 3 mln zł, aby trakcie budowy zachować płynność finansową – przekazała na dzisiejszej (8.08) konferencji prasowej Lucyna Perlicka, prezes zarządu Spółki ZZO Nowy Dwór.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl