Strona główna

Od dziś zmiany w ruchu!

Od dziś zmiany w ruchu!

2011-08-05 11:04:48  |  Tekst i fot. mz, (aw)

Dzisiaj (5.08) ruszyła przebudowa skrzyżowania 14 Lutego-Wyszyńskiego-al. Brzozowa i remont ul. 14 Lutego. Na czas prac przewidziano nową organizację ruchu, z którą można się zapoznać w dołączonej do artykułu mapce.

Przewidziano kilka wariantów objazdu, także dla kompleksu handlowego. Jeśli chodzi o dojazd mieszkańców ul. 14 Lutego do swoich posesji, to ci do nr 15 dojechać mogą od ronda 25-lecia Solidarności, a mieszkający powyżej 15 od strony skrzyżowania 14 Lutego-Wyszyńskiego. Aby objechać teren budowy kierować można się przez ul. Człuchowską, następnie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a potem przez osiedle Kolejarz – Czynu Zbrojnego Kolejarzy i Pomorską, wyjeżdżając na 14 Lutego już za skrzyżowaniem. Od strony al. Brzozowej skręcić można w Prochową, a potem fragmentem 14 Lutego przez Matki Boskiej Fatimskiej i Pokoju Toruńskiego wyjechać na Człuchowską. Jadąc od strony Nieżychowic skręcić trzeba w ul. Ducha Św. lub Kasprzaka. Do kompleksu handlowego będzie można dojechać częściowo przez teren budowy. Wszystkie warianty objazdu zobaczyć można na mapce.

Schematy objazdów

Dzisiaj na ul. 14 Lutego trwa frezowanie nawierzchni. - Od poniedziałku zaczynamy prace związane z kanalizacją deszczową – poinformował kierownik robót firmy Strabag Szymon Zieliński.

Choć pierwotnie koszty inwestycji szacowano nawet na 8 mln zł, to cała inwestycja powinna zamknąć się w kwocie 4,5 mln zł. Połowę pieniędzy daje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, resztę solidarnie Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Chojnicach. Przewidziany termin zakończenia prac to czerwiec 2012 r.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl