Strona główna

Diablice z Chojnic najlepsze w Polsce!

Diablice z Chojnic najlepsze w Polsce!

2011-07-31 23:57:27  |  Ł.R.

Znakomite wieści doszły do nas z Gdańska, gdzie na plaży Stogi piłkarki Red Devils Ladies wywalczyły mistrzostwo Polski w plażowej piłce nożnej!

Diablice z Chojnic rozpoczęły turniej od porażki z drużyną UAM Poznań. Później jednak sprawdziło się stare porzekadło, że "cicha woda brzegi rwie”. W następnym spotkaniu zawodniczki prowadzone przez Marcina Synoradzkiego rozgrzały piasek do czerwoności i pewnie pokonały Naprzód Rzewnicę 4:1. Na ostatni mecz chojniczanki wychodziły ze świadomością zdobycia tytułu mistrzowskiego. Wystarczyło wygrać różnicą dwóch goli z doskonale znaną naszym piłkarkom ze zmagań ligowych na hali drużyną Elwo Etna Elbląg. Myśl o zdobyciu tytułu najlepszej drużyny w Polsce nie sparaliżowała naszych dziewczyn. Diablice wspięły się na wyżyny swoich możliwości i zwycięstwem 5:2 zapewniły sobie miano najlepszej drużyny w Polsce.

Ponadto Mariettę Frymark wybrano najlepszą bramkarką turnieju, a Magdalenę Szperę najlepszą zawodniczką całych mistrzostw.

Wyniki:
Red Devils Ladies Chojnice - KU AZS UAM Poznań 1:2
Naprzód Żernica - Elwo Etna Elbląg 2:5
Naprzód Żernica – Red Devils Ladies Chojnice 1:4
Elwo Etna Elbląg -KU AZS UAM Poznań 6:5
Naprzód Żernica -  KU AZS UAM Poznań 1:8  
Red Devils Ladies Chojnice - Elwa Etna Elbląg 5:2

Bramki dla Red Devils Ladies strzelały: Magdalena Szpera x6, Hanna Jankowska x2, Irmina Kaproń x1, Laura Krupienko x1

Red Devils Ladies: Marietta Frymark - Hanna Jankowska, Agnieszka Szatkowska, Anna Malinowska, Irmina Kaproń, Aneta Kiedrowska, Laura Krupienko, Pamela Chyła, Klaudia Kortas,  Magdalena Szpera. Trener: Marcin Synoradzki.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl