Strona główna

Wójt odpowiada radzie miejskiej

Wójt odpowiada radzie miejskiej

2011-07-28 14:28:08  |  tekst je, fot. mz

Na wczorajszej (27.07) sesji rady miejskiej, jak już podaliśmy, przyjęty został wniosek – apel skierowany do władz gminy Chojnice. Uzyskaliśmy już w tej sprawie stanowisko wójta Zbigniewa Szczepańskiego.

 

Miejscy radni sugerowali kolegom z gminnego samorządu i wójtowi, aby zwiększono dotację do LKS Charzykowy. Uważają, że miasta Chojnice nie stać na przekazywanie więcej pieniędzy dla tego gminnego klubu. Wójt Zbigniew Szczepański nie zgadza się z tezą, że LKS jest klubem gminnym, a ChKŻ miejskim. - Są to stowarzyszenia działające jako organizacje pożytku publicznego. Miasto Chojnice nie ma żadnego udziału w ChKŻ, tak jak gmina w LKS-ie – stwierdził. Przyznał, że gmina daje mniej dla LKS-u, niż miasto ChKŻ. Pomaga jednak klubowi w inny sposób. Kilka lat temu gmina przekazała bezpłatnie teren, na którym zlokalizowana jest jego siedziba. Zgadza się na prowadzenie w tym miejscu działalności gospodarczej przez inne podmioty. Zachęca władze klubu, aby przygotowało dokumentację rozbudowy lub modernizacji swego obiektu. - Można na ten cel zdobyć z LGR Morenka spore dofinansowanie. Również gmina dołożyłaby swój udział w tych robotach, jeśli przy okazji powstałoby np. muzeum z kawiarnią. Czekam na ruch władz LKS – zauważył Zbigniew Szczepański.

Link do Mp3 (Wypowiedź Wójta...)


Wójt zapewnił, że jeśli apel miejskich rajców dotrze do rady gminy, to na pewno zostanie rozpatrzony. - Cenię sobie radę miasta. Około 1,5 miesiąca temu spotkałem się z jej przewodniczącym Mirosławem Janowskim. Rozmawialiśmy także o sprawach dziejących się na styku gmina – miasto. Na prośbę mojego gościa nie mogę podać więcej szczegółów – przekazał na dzisiejszej konferencji wójt. Zapowiedział, że na najbliższej sesji Rady Gminy Chojnice, która jest planowana na 30 sierpnia, zwróci się do radnych o przyjęcie dwóch wniosków adresowanych do władz Chojnic.


Pierwszy z nich ma dotyczyć zwiększenia udziału budżetu miasta w sfinansowaniu inscenizacji szarży pod Krojantami. - Teraz miasto daje 7 tys. złotych. Gmina wykłada 150 tys. zł. Łącznie impreza kosztuje ok. 200 tys. zł. Liczę na to, że od przyszłego roku miasto, starostwo i gmina solidarnie wyłożą po 50 tys. złotych. Deklaruję, że wówczas większość ze zwolnionych środków przekażemy na szkolenie dzieci i młodzieży w klubach żeglarskich – oświadczył Zbigniew Szczepański.


Drugi apel byłby o poprawie przez miasto stanu Strugi Jarcewskiej. - Nie może być tak, że miasto Chojnice w tak skuteczny sposób zatruwa nam wody Jeziora Charzykowskiego. W strudze woda jest na pograniczu ścieku bądź pozaklasowa. Na wczorajszym spotkaniu, na którym rozmawialiśmy o stanie Jeziora Charzykowskiego i Wegner, był obecny także dyrektor wydziału komunalnego w UM Jarosław Rekowski. Przyznał, że są jeszcze w Chojnicach domostwa, które nie są podłączone do kanalizacji sanitarnej.

Link do Mp3 (Wypowiedź Wójta...)


Wójt odniósł się też do uwagi burmistrza Arseniusza Finstera, że gmina nie prowadzi programu nauki pływania. - Gmina Chojnice prowadzi taki program. Za radą nauczycieli WF-u pracujących w gminnych szkołach, objęliśmy nim wyłącznie uczniów wszystkich klas III SP. Wydajemy na jego realizację w 2011 roku 23 tys. złotych.

Link do Mp3 (Wypowiedź Wójta...)


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl