Strona główna

Charzykowy czekają na gości

Charzykowy czekają na gości

2011-07-10 15:16:14  |  Tekst i fot. je

W sobotę (9.07) wreszcie dopisała pogoda. Woda w jeziorze Łukomie miała 19 stopni Celsjusza. Powietrze nad nią 26 stopni.

Regularne rejsy po jeziorze rozpoczął „Statek pasażerski TUR”. Jego portem macierzystym jest betonowy pomost przy plaży. Chętni mogą trzy razy dziennie skorzystać z możliwości 45–minutowych podróży. Można podejrzewać, że jeśli dopisze pogoda, właściciel galeonu nie powinien martwić się o frekwencję. Z rozmów z turystami na plaży wynika, że większość z nich jest zadowolona z nowej atrakcji. Wśród stałych mieszkańców letniej stolicy gminy Chojnice zdania są podzielone. Były opinie, że pasuje on do jeziora położonego wśród lasów, jak pięść do oka. Niektórym kojarzył się z odpustową rozrywką.

Bezpieczeństwa kąpiących się strzegli ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Od bieżącego roku nie robią tego na kąpielisku, ale na „miejscu wykorzystywanym do kąpieli”. Informuje o tym stosowny regulamin. Jego zapisy, poza usunięciem określenia „kąpielisko”, w zasadzie nie zmieniły się. Nadal jest wymagany strój kąpielowy. Czas otwarcia „miejsca do kąpieli” również – 11.00 do 18.00. Poza tymi godzinami gmina umywa ręce. Wciąż też wśród zakazów jest wchodzenie na wieżę i skoki z niej do wody. Dalej też dochodzi do tego bez jakiejkolwiek reakcji przebywających obok ratowników. Nowością jest informacja o dacie badania wody i przez kogo było wykonane (Sanepid Tuchola – 17.06.2011).

Nie doszło do wprowadzenia odpłatności za korzystanie z publicznego WC. Przed sezonem letnim zostało odnowione, także jego najbliższe otoczenie. Pozostaje czekać na sprzyjającą aurę i przyjazd jak najliczniejszych gości.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl