Strona główna

Konkurs rozstrzygnięty

Konkurs rozstrzygnięty

2011-06-20 13:15:45  |  Zenon Graszek

W piątek 10 czerwca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Brusach nagrodzono
i wyróżniono 43 laureatów XI Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

Na konkurs napłynęło 215 prac plastycznych z 26 placówek szkolnych  i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego. Prace oceniało specjalnie powołane jury, które dokonało oceny w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz powyżej 15 lat oraz w czterech kategoriach wykonawczych: rysunek, malarstwo, techniki różne oraz malarstwo na szkle. Ze względu na małą ilość prac w kategorii malarstwa na szkle jury nie przyznało  żadnych nagród, a w kategorii do 6 lat oceniło prace bez podziału na kategorie wykonawcze.

W rezultacie  przyznano 11 nagród pierwszych, 9 drugich i 12 nagrody trzecie oraz 11 wyróżnień. Wśród nagrodzonych znaleźli się również wychowankowie Pani Renaty Goebel z koła plastycznego PMDK: za prace z malarstwa I miejsce zdobyła Wiktoria Rekowska, lat 9, II miejsce Patrycja Szczęsna, lat 12 i III miejsce  Iwona Chełmowska, lat 16, natomiast w technikach różnych II miejsce zajęła Michalina Goebel, lat 7.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy a opiekunowie plastyczni podziękowania za udział i przygotowanie dzieci i młodzieży do XI Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”.

Uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej i wręczenia nagród towarzyszył występ Zespół Instrumentów Klawiszowych „Akolada” prowadzonego przez Pana Mirosława Stoltmanna.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl