Strona główna

Credo 2011

Credo 2011

2011-06-18 09:25:58  |  Joanna Kwasigroch

W piątek (17.06) wystartowała XIV edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Credo. Tegoroczne zmagania miały szczególny wymiar – poprzez śpiew upamiętniono wielki dar beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.

Pierwszego dnia zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych, z kolei w sobotę (18.06) wystąpią gimnazjaliści oraz młodzież ze szkół średnich. Z powodu niesprzyjającej aury konkurs przeniesiono do kościoła gimnazjalnego. Występy oceniało jury w składzie: Katarzna Schefler, Mirosława Węsierska-Karasiewicz, ks. Krzysztof Piątkiewicz oraz ks. Przemysław Szulc. W przeglądzie wzięły udział zespoły i soliści nie tylko z Chojnic, ale również z m.in. Rumii, Człuchowa, Czerska, i Brus. Wykonawcy mogli wykonać trzy utwory: jeden o dowolnej tematyce religijnej oraz dwa pozostałe o św. Janie Chrzcicielu i Janie Pawle II. Wiele muzycznych i duchowych wrażeń zapewniła ostatnia kategoria przez fakt niedawnej beatyfikacji jedynego Papieża Polaka. Za piosenkę o Janie Pawle II nagrodzeni zostali: Patrycja Blok (SP Legbąd), Paulina Chobot (SP Żukowo) oraz zespół z PMDK w Brusach „Dźwięczne nutki” – który jako jedyny zaprezentował się bez podkładu, a z instrumentami – jest to efekt wspaniałej pracy zarówno wokalnej, jak i instrumentalnej prowadzonej w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Brusach. Wielka szkoda, że placówka ta ma zostać zlikwidowana, bo występ „Dźwięcznych nutek” pokazał, jak wielkie talenty uczą się w niej gry oraz śpiewu.

Oto szczegółowe wyniki we wszystkich kategoriach:

Zespoły z klas I-III

 

 1. Sowizdrzały (MDK Człuchów)

 2. Aga-Mon (SP Sąpolno)

 3. Urwiski (SP Rumia)

 

Soliści z klas I-III

 1. ex aequo Julia Leszczyńska (OK Czersk) i Julia Kamińska (SP 1 Chojnice)

 2. Julia Szymczyk (Parafia Silno)

 3. Zuzanna Garwol (WDK Silno)

 

Zespoły z klas IV-VI

 

 1. Trio Maja, Pola i Nadia (SP 5 Chojnice)

 2. Grupa Jeden (Centrum Muzyczne „Piano” Człuchów)

 3. To my (Sąpolno)

 

Soliści z klas IV-VI

 

 1. Nikola Organiściak (Rumia)

 2. Olga Lewalska (SP Zakrzewek)

 3. Oliwia Bochenek (Chojnice)

 

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach, Bazylika pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Brusach oraz Chojnicki Dom Kultury.

 

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl